Uus pealekaebamisplatvorm valmistab Eestis ette vihakõne seaduse “vajadust”

Eesti,
- Updated
©Scanpix.

Euroopas loodud platvorm UNI-FORM, mis tegeleb LGBTI (lesbid, geid, bi-, trans- ja interseksuaalid) vastu suunatud nn vihailmingute koondamisega, on nüüdseks jõudnud ka Eestisse. UNI-FORM tegutseb koostöös erinevate riikide LGBTI ühenduste ja politseiga ning agiteerib inimesi raporteerima LGBTI vastu suunatud vihakuritegudest ja vihakõnest.

Kaheksas EL-i riigis on juba pikemalt tegeletud teabe kogumisega LGBTI-vastaste vihakuritegude kohta: need riigid on Belgia, Taani, Soome, Saksamaa, Iirimaa, Poola ja Ühendkuningriik, nüüd lisandub neile ka Eesti. Andmeid nn vihakuritegudest LGBT vastu aga edastab ühel või teisel moel 21 EL liikmeriiki. Nende statistika kohaselt on 26% LGBT-dest väidetavalt langenud kas kodus või mujal rünnaku või vägivallaga ähvardamise ohvriks. Transseksuaalide puhul olevat see protsent koguni 35%.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

UNI-FORM platvormi loojate sõnul on eesmärgiks aidata ohvritel või kuritöö pealtnägijatel või ükskõik, kellel anda teada solvangutest ja kuritegudest, mis on motiveeritud kellegi seksuaalsest orientatsioonist, soolisest identiteedist, vms. Pealekaebajal on õigus jääda anonüümseks. Tegelikkuses peaks see kõik aga aitama hoopiski sallivuslastel vastu võtta nn vihakuritegude seadust, et oma poliitiliste oponentide suu igaveseks sulgeda.

Iga raport vaadatakse läbi vastava riigi LGBTI-ühenduse poolt ja see võib jõuda ka politseisse (vastavalt riigi seadusandlusele). UNI-FORM platvormiga on ühinenud Portugal, Hispaania, Ühendkuningriik, Belgia, Malta, Ungari, Läti, Leedu ja nüüd ka Eesti.

Allikas

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused