Uus valitsus jättis e-valimiste turvalisemaks muutmise toppama

Eesti,
- Updated
©UU
Raul Siem

EKRE soovid e-valimisi piirata ja need võimalikult ebamugavaks muuta on võimuvahetuse järel loomulikult toppama jäänud. EKRE on alati E-valimiste turvalisuse kahtluse alla seadnud ning valitsusse saades, hakati ka selle teemaga aktiivselt tegelema. EKRE IT-ministrid moodustasid vastavad komisonid ja tegid sellekohaseid analüüse.

Minister Raul Siem jõudis jaanuari keskel, enne valitsuse vahetust anda riigi tugiteenuste keskusele (RTK) ülesande kuulutada välja riigihanke valimiste infosüsteemide ja protsesside turvalisuse auditeerija leidmiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tellitava töö käigus tuli kava kohaselt anda hinnang kehtivatele „valimiste infosüsteeme käsitlevatele seadusandlikele aktidele, valimiste protseduuridele ning tehnilisele keskkonnale”.

Lisaks oli Siem andnud ülesanne muuta e-hääletamine valijatele võimalikult ebamugavaks seeläbi, et seada veel enne sügisesi kohaliku omavalitsuse valimisi sisse veebikaamera kaudu enda tuvastamise nõue.

Mis on neist riigihangetest ja veebikaamera-plaanideks tänaseks saanud? Selgub, et mitte midagi.

Forte kirjutab, et esiteks on selgunud, et kogu Euroopa Liidus ei ole võimalik leida ühtegi ettevõtet, kes Eesti e-valimisi terviklikult auditeerida suudaks.

„Valimiste tervikliku auditi hanke viis läbi riigi tugiteenuste keskus ja see lõppes märtsis, kuid paraku ükski pakkuja hanke võitjaks ei kvalifitseerunud,” ütles Fortele majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi pressiesindaja.

Päris käega löönud MKM siiski e-valimiste auditeerimise plaanidele löönud ei ole. Kavas on välja kuulutada kolm väiksemamahulist hanget näotuvastuse osas.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused