Uus valitsus saab rahapesuministri asemel Autorollo-ministri

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Autorollo-minister ja rahapesuminister Riigikogu saalis.

Kindlasti oli palju neid, kes Kaja Kallase valitsuse loomisest kuuldes uskusid, et rahandusministriks tuuakse tagasi ennast finantsgeeniuseks pidav Jürgen Ligi – aga taaselustati hoopis vana Autorollo-lugu Keit Pentus-Rosimannuse näol.

Ligit oli raske vanase kohta tagasi tuua, sest nii jäänuks mulje, et mees saab hakata oma rolli rahapesu mahamagamises hägustama hakata (sotsiaalmeedias soovitatakse Ligil valitsusse pääsemiseks sugu muuta). Aga ei pandud sinna ka juba rahandusministri ametit pidanud Maris Laurit, vaid hoopis skandaalne Keit Pentus-Rosimannus, kelle sünonüümiks on Autorollo.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Postimees kirjutas 16. märtsil 2016 loo “Vägisi ilusaks joonistatud suurlaen tuntud poliitiku isa ettevõttesse“, mille üks mõtetest on: “Kui rõhuda peresidemetele poliitikas, võib maksumaksja garantiiga saada priske laenu ka nõrgale äriprojektile.”

Loos on ka selgitused: “...silmapaistvalt ebaharilik tekst, mille Postimees avaldab muutmata kujul: «Väino Pentus (riigikogu liikme Keit Pentuse isa) omab kinnisturaamatu andmetel poolt kinnistust… /…/ Riigikogu liikme ja laenutaotleja lähisuguluse mainimine pangadokumentides on ebaharilik ja näib katsena mõjutada toonaseid otsustajaid laenuotsust igal juhul heaks kiitma. /…/ Tööstusharu konkurentsivõime kasvatamisega siin niisiis tegu polnud, mis muutis laenutaotluse põhjendatuse küsitavaks. Mängu tulid aga muud asjaolud – laenutaotleja Väino Pentuse perekondlikud sidemed. /…/ Kümmekond päeva hiljem kiitiski KredEx garantiitaotluse üksmeelselt heaks. Kaks aastat hiljem maksid maksumaksjad Pentuse pere transpordiäri-ambitsioonid lõpuks täies mahus kinni.

Mis Autorolloga juhtus, teavad kõik, kellel selle loo vastu huvi on. 30. juunil 2015 otsustas Tallinna ringkonnakohtu tsiviilkolleegium, et Autorollo varatuks tegemisega on seotud poliitik Keit Pentus-Rosimannus, tema abikaasa Rain Rosimannus, advokaat Siim Roode, ettevõte Roode ja Partnerid ning advokaadibüroo Njord. Ainsana vabastati umbes 200 000 euro suuruse kahju hüvitamisest Keit Pentus, kes kohtuotsuse tõttu välisministri ametist tagasi astus.

Kui pankrotistunud Autorollo arvetelt võeti 5000 ja 10 000 kaupa sularaha välja, siis see jääb Kaja Kallase valitsust ja ka uut rahandusministrit saatma kogu võimulolemise aja.

Sellise taustaga poliitik saab nüüd rahandusministriks. Seega pole midagi muutunud – oli rahapesuminister Ligi, nüüd saab rahakoti juurde autorollotaja, kes on kätt proovinud ka keskkonna- ja välisministrina, põhjendades näiteks viimasesse ametisse minekut sooviga “astuda vastu uutele väljakutsetele.”

Keit Pentus-Rosimannus on Äripäevale öelnud riigi rahakoti kohta: mehed panid aastaid pidu, nüüd naised koristavad. Tõepoolest, mehed panid pidu ja Keit koristab, aga mitte riigikassas, vaid Autorollos.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused