Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Uus valitsusliit lubab erakoolidele rahalist tuge

-
19.11.2016
Laadime sisu...

Tundub, et ka era- ja munitsipaalhariduse valdkonnas on Eesti Konservatiivsel Rahvaerakonnal põhjust uue koalitsiooni plaanidega rahul olla.

“Rahvuskonservatiivide hariduspoliitika on alati pooldanud mitmekesise hariduse pakkumist, sealhulgas erakoole, kristlikke koole, eripedagoogilisi koole ja kohalike omavalitsuste poolt rahastatavaid koole. Reformerakonna keskendumine ainult riigigümnaasiumidele oli ühekülgne ja kitsarinnaline plaan, mis nüüd ilmselt käiku ei lähe, ” arvab EKRE Põhja- Tallinna piirkonna juht Urmas Espenberg.

Kui keskerakondlik linnavõim Tallinnas on seni erakoolide tegevuskulude katmisele vastu sõdinud, siis Keskerakonna juhtimisel sündiv uus valitsusliit leiab, et erakoolide rahastamine peab jätkuma.

“Tagame erakoolide tegevustoetuse kohaliku omavalitsuse keskmisel tasemel. Loome jätkusuutliku erakoolide rahastamise kava 2020+,” lubab uus koalitsioon oma täna avaldatud valitsusliidu aluspõhimõtetes.

“Paindlikum süsteem võimaldab lapsevanematel pakkuda oma lastele mitmekesisemat ja ideoloogiliselt eripalgelisemat haridust ning see on ainult tervitatav. Õppemaksu oluliselt tõusust tuleks lapsevanemaid teavitada pikamalt ette, mitte üheaastase teatamisega nagu plaanis teha eelmine valitsus. Siis teaksid ka vanemad paremini, mis neid ees võib oodata või millist kooli vastavalt oma võimalustele lapsele valida,” usub Espenberg.

BNS/UU

FOTOMEENUTUS: 4.04.16 Kultuuriinimesed viisid Riigikogu aseesimehele Helir- Valdor Seederile ja erakondade fraktsioonide esindajatele ühispöördumise seoses erakoolide rahastamisega. Pildil näitleja KERSTI HEINLOO (keskel) ühisavaldust ette lugemas, paremal MARTIN HELME