Uusparempoolsed asusid jälgi segades kadunud poolehoidu otsima – ainult et kõlavate sõnade taga pole midagi uut

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Isamaa

Meedia võttis kiiresti üles 111 isamaalase algatuse ja Postimehes on David Vseviov (kes küll pole 111 seas) võtnud ette järjekordse katse EKRE-t maha teha – nagu suviselt vuntsitakse üle plankusid, otsustasid ka eurokonservatiivideks nimetatavad tegelased endi palgele pisut ilustavat meiki määrida.

Rahvuskonservatiive pseudokonservatiivideks sildistav Vseviov väidab näiteks, et EKRE seisvat oma sõnutsi justkui pereväärtuste eest, kuid ei pööravat tähelepanu perevägivallale. Tegelikult on asi selles, et rahvuskonservatiivid ei näe peret mitte vägivalla lähtekohana, nagu vasakliberaalid, vaid pere on nende silmis väärtuste allikas, mis ei seostu vägivallaga. Kui peredes tuleb ette vägivalda, on see hoopis teiste, sotsiaalsete, psühholoogiliste ja korrakaitseliste momentide kooslus – pereväärtustest rääkides ei saa sinna paratamatuna kohe vägivalda juurde pookida.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vseviov ütleb, et ei näe välistudengitelt, rattakulleritelt ja maasikakorjajatelt elamislubade võtmises kiireloomulist vajadust. Just nimelt, muulasena ei näe ta oma kestmajäämise pärast muretsevat eestlast – kuid iga selline Eestisse tulev uussisserändaja ahendab eestluse hingamisruumi. Kui paljud tõmmud wolti-boltid, ukrainlastest maasikakorjajad ja linnas patseerivad süsimustad tudengid eesti keelt oskavad? Pealegi ei võeta elamislubasid ära põhjendamatult, nagu Vseviov näib arvavat.

Lõppakord aga on vägev: “Aina rohkem on ka näha, et paljud venelased saadavad oma lapsed eesti kooli ning vahetunni ajal on kooliõuel kuulda palju rohkem vene keelt,” lausus Vseviov. Aitäh, David, vene keele laialdasem kandepind kooliõuel on kahtlemata märk edukast integreerumisest!

Kui aga jälgida 111 uusparempoolse “superühenduse” loomist, siis esmapilgul määrab kõike ära meedia poolt väga laialdaselt reklaamitav “astuda vastu äärmuslusele Eesti poliitikas”. Kas nad tunnistavad, et Eestis on vasakäärmuslus, näiteks sotside näol? Kui ei, siis… teadagi, mis selle taga on!

“Millist Eestist me soovime tulevikus näha? Kas kinnist, endassetõmbunud, minevikku kapseldunud väikeriiki või avatud, materiaalselt hästi hakkama saavat, tulevikku vaatavat, edumeelset ning haritud läänelikke väärtusi kandvat ja maailmas hinnatud riiki?” küsitakse pöördumises. Kõlab täpselt nagu mistahes liberaalse erakonna, näiteks Reformierakonna, valimiseelne hüüdlause, keda uusparempoolsed samuti kritiseerivad.

“Parempoolsetena suhtume me avatud meelega uutesse tehnoloogiatesse ja ärimudelitesse, mis loovad uusi võimalusi ja töökohti. Kapseldumine vanasse ja halvustav suhtumine teistesse lõikavad meid ära sõpradest ja võimalustest ning pidurdavad meie arengut.”  Loodetavasti tähendab see, et ukraina odavtööjõu sissevedu ja sellega tehnoloogilistest lahendustest eemalejäämine saab 111-lt eitava hoiaku osaliseks.

“Eesti jõukuse kiire kasv on võimalik vaid vaba konkurentsi ja rahvusvahelistumise edendamisega.” Ilmselt jätkub sellega ka näiteks Eesti ülikoolide rahvusvahelistumine ja inglise keelele üleminek.

Edasi läheb üha karmimaks: “Kaasaegne rahvuslus põhineb eelkõige inimeste kuuluvustundel, mitte niivõrd etnilisel päritolul. Eestlaseks võib nii sündida kui saada, kuid oluline on eestlaseks jääda. /…/ Ränne on vabas maailmas loomulik ning konservatiivne poliitika ei seisne mitte sisserände eitamises, vaid targa rände soodustamises ja selle juhtimises Eesti majanduse ja julgeoleku huvidest lähtuvalt. /../ Kõik juba Eestis elavad inimesed, sõltumata nende kodusest keelest, peavad tundma Eestit oma koduna.”

Kas keegi leiab siit muret eesti rahva kestmise pärast? Ei, seal on epiteetidega rahvuslus ehk uusparempoolsete arusaam sisaldab “kaasaegset rahvuslust”, mis ei põhine etnilisel päritolul (näiteks marokolastest prantslane), eestluse jaotamist kõigile soovijatele (Kaljulaidi kombel), “tarka rännet” (nagu kümnetesse tuhandetesse ulatuv odavtööjõud Ukrainast?) ja lõpetuseks ikka “kõik Eestis elavad inimesed peavad ennast kodus tundma” (mille tulemusel ei tunne seda eestlased).

See on ju ehtne Rändemanifest! Uusparempoolsed on välja mõelnud “kaasaegse rahvusluse”, mis ei erine grammigi multikultuursusest või üleilmastumisest, kuid ei sisalda sõnagi eesti rahva, keele ja kultuuri säilitamisest.

“Riik peab kaitsma üksikisikut ebaõigluse eest ning tagama vähemuste õiguse täisväärtuslikule elule”, “Peame Eestis jääma kindlaks meile omastele läänelikele väärtustele. Nagu näitavad arengud mitmes Euroopa riigis, siis sellelt kursilt kõrvale kaldumine võib juhtuda kergemini ja kiiremini, kui keegi oleks osanud seda arvata”, “Eesti peab hea seisma selle eest, et üksikisiku vabadused on igal ajal tagatud ja kaitstud. Kaasaegne maailm on toonud uusi riske, kuid turvalisuse kindlustamine ei tohi käia vabaduste piiramise hinnaga” ja nii edasi – kõik need on loosungid, mida kuuleb Euroopa Liidu ulatuses praktiliselt iga liberaali, tsentristi, vasakpoolse ja ei tea veel kelle suust, ja ennekõike Brüsseli võimukoridoridest. Ikka vähemused, mingid vastikud riigid heas EL-i peres, turvalisus ei tohi piirata vabadusi ilmselt koroonat ja sisserännet silmas pidades)…

Uusparempoolsed, keda te kogu selle šõuga üllatada tahate? Sellise soustiga jääb EKRE endiselt ainsaks tõsiseltvõetavaks eesti rahvusluse (ilma epiteetideta) esindajaks!

Ja tavaliselt kui ühes erakonnas tekib selline grupp, kes näib omapead tegutsevat (Seeder kiitis algatuse heaks, mis näitab teda kui kõrvalseisjat), siis küsib meedia, et kas erakond hakkab lõhenema? Isamaa puhul seda miskipärast ei küsita…

“Uue erakonna algus? Defineerige end lihtsuse mõttes kohe reformitud kommunistide ja globalistidena. Milleks selline parempoolsuse pläma? Toom, Kõlvart ja Korobeinik loovad vene erakonda ja ei loorita seda mingite segaste “väärtuste” ja ilmavaatega, saati vene elektoraadi huvide eest seismisega Keskerakonna sees,” kommenteerib EKRE Riigikogu saadik Urmas Reitelmann sotsiaalmeedias.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused