Uusparempoolsed asusid jälgi segades kadunud poolehoidu otsima – ainult et kõlavate sõnade taga pole midagi uut

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Isamaa logo

Meedia võttis kiiresti üles 111 isamaalase algatuse ja Postimehes on David Vseviov (kes küll pole 111 seas) võtnud ette järjekordse katse EKRE-t maha teha – nagu suviselt vuntsitakse üle plankusid, otsustasid ka eurokonservatiivideks nimetatavad tegelased endi palgele pisut ilustavat meiki määrida.

Rahvuskonservatiive pseudokonservatiivideks sildistav Vseviov väidab näiteks, et EKRE seisvat oma sõnutsi justkui pereväärtuste eest, kuid ei pööravat tähelepanu perevägivallale. Tegelikult on asi selles, et rahvuskonservatiivid ei näe peret mitte vägivalla lähtekohana, nagu vasakliberaalid, vaid pere on nende silmis väärtuste allikas, mis ei seostu vägivallaga. Kui peredes tuleb ette vägivalda, on see hoopis teiste, sotsiaalsete, psühholoogiliste ja korrakaitseliste momentide kooslus – pereväärtustest rääkides ei saa sinna paratamatuna kohe vägivalda juurde pookida.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vseviov ütleb, et ei näe välistudengitelt, rattakulleritelt ja maasikakorjajatelt elamislubade võtmises kiireloomulist vajadust. Just nimelt, muulasena ei näe ta oma kestmajäämise pärast muretsevat eestlast – kuid iga selline Eestisse tulev uussisserändaja ahendab eestluse hingamisruumi. Kui paljud tõmmud wolti-boltid, ukrainlastest maasikakorjajad ja linnas patseerivad süsimustad tudengid eesti keelt oskavad? Pealegi ei võeta elamislubasid ära põhjendamatult, nagu Vseviov näib arvavat.

Lõppakord aga on vägev: “Aina rohkem on ka näha, et paljud venelased saadavad oma lapsed eesti kooli ning vahetunni ajal on kooliõuel kuulda palju rohkem vene keelt,” lausus Vseviov. Aitäh, David, vene keele laialdasem kandepind kooliõuel on kahtlemata märk edukast integreerumisest!

Kui aga jälgida 111 uusparempoolse “superühenduse” loomist, siis esmapilgul määrab kõike ära meedia poolt väga laialdaselt reklaamitav “astuda vastu äärmuslusele Eesti poliitikas”. Kas nad tunnistavad, et Eestis on vasakäärmuslus, näiteks sotside näol? Kui ei, siis… teadagi, mis selle taga on!

“Millist Eestist me soovime tulevikus näha? Kas kinnist, endassetõmbunud, minevikku kapseldunud väikeriiki või avatud, materiaalselt hästi hakkama saavat, tulevikku vaatavat, edumeelset ning haritud läänelikke väärtusi kandvat ja maailmas hinnatud riiki?” küsitakse pöördumises. Kõlab täpselt nagu mistahes liberaalse erakonna, näiteks Reformierakonna, valimiseelne hüüdlause, keda uusparempoolsed samuti kritiseerivad.

“Parempoolsetena suhtume me avatud meelega uutesse tehnoloogiatesse ja ärimudelitesse, mis loovad uusi võimalusi ja töökohti. Kapseldumine vanasse ja halvustav suhtumine teistesse lõikavad meid ära sõpradest ja võimalustest ning pidurdavad meie arengut.”  Loodetavasti tähendab see, et ukraina odavtööjõu sissevedu ja sellega tehnoloogilistest lahendustest eemalejäämine saab 111-lt eitava hoiaku osaliseks.

“Eesti jõukuse kiire kasv on võimalik vaid vaba konkurentsi ja rahvusvahelistumise edendamisega.” Ilmselt jätkub sellega ka näiteks Eesti ülikoolide rahvusvahelistumine ja inglise keelele üleminek.

Edasi läheb üha karmimaks: “Kaasaegne rahvuslus põhineb eelkõige inimeste kuuluvustundel, mitte niivõrd etnilisel päritolul. Eestlaseks võib nii sündida kui saada, kuid oluline on eestlaseks jääda. /…/ Ränne on vabas maailmas loomulik ning konservatiivne poliitika ei seisne mitte sisserände eitamises, vaid targa rände soodustamises ja selle juhtimises Eesti majanduse ja julgeoleku huvidest lähtuvalt. /../ Kõik juba Eestis elavad inimesed, sõltumata nende kodusest keelest, peavad tundma Eestit oma koduna.”

Kas keegi leiab siit muret eesti rahva kestmise pärast? Ei, seal on epiteetidega rahvuslus ehk uusparempoolsete arusaam sisaldab “kaasaegset rahvuslust”, mis ei põhine etnilisel päritolul (näiteks marokolastest prantslane), eestluse jaotamist kõigile soovijatele (Kaljulaidi kombel), “tarka rännet” (nagu kümnetesse tuhandetesse ulatuv odavtööjõud Ukrainast?) ja lõpetuseks ikka “kõik Eestis elavad inimesed peavad ennast kodus tundma” (mille tulemusel ei tunne seda eestlased).

See on ju ehtne Rändemanifest! Uusparempoolsed on välja mõelnud “kaasaegse rahvusluse”, mis ei erine grammigi multikultuursusest või üleilmastumisest, kuid ei sisalda sõnagi eesti rahva, keele ja kultuuri säilitamisest.

“Riik peab kaitsma üksikisikut ebaõigluse eest ning tagama vähemuste õiguse täisväärtuslikule elule”, “Peame Eestis jääma kindlaks meile omastele läänelikele väärtustele. Nagu näitavad arengud mitmes Euroopa riigis, siis sellelt kursilt kõrvale kaldumine võib juhtuda kergemini ja kiiremini, kui keegi oleks osanud seda arvata”, “Eesti peab hea seisma selle eest, et üksikisiku vabadused on igal ajal tagatud ja kaitstud. Kaasaegne maailm on toonud uusi riske, kuid turvalisuse kindlustamine ei tohi käia vabaduste piiramise hinnaga” ja nii edasi – kõik need on loosungid, mida kuuleb Euroopa Liidu ulatuses praktiliselt iga liberaali, tsentristi, vasakpoolse ja ei tea veel kelle suust, ja ennekõike Brüsseli võimukoridoridest. Ikka vähemused, mingid vastikud riigid heas EL-i peres, turvalisus ei tohi piirata vabadusi ilmselt koroonat ja sisserännet silmas pidades)…

Uusparempoolsed, keda te kogu selle šõuga üllatada tahate? Sellise soustiga jääb EKRE endiselt ainsaks tõsiseltvõetavaks eesti rahvusluse (ilma epiteetideta) esindajaks!

Ja tavaliselt kui ühes erakonnas tekib selline grupp, kes näib omapead tegutsevat (Seeder kiitis algatuse heaks, mis näitab teda kui kõrvalseisjat), siis küsib meedia, et kas erakond hakkab lõhenema? Isamaa puhul seda miskipärast ei küsita…

“Uue erakonna algus? Defineerige end lihtsuse mõttes kohe reformitud kommunistide ja globalistidena. Milleks selline parempoolsuse pläma? Toom, Kõlvart ja Korobeinik loovad vene erakonda ja ei loorita seda mingite segaste “väärtuste” ja ilmavaatega, saati vene elektoraadi huvide eest seismisega Keskerakonna sees,” kommenteerib EKRE Riigikogu saadik Urmas Reitelmann sotsiaalmeedias.

UU

17 commentsOn Uusparempoolsed asusid jälgi segades kadunud poolehoidu otsima – ainult et kõlavate sõnade taga pole midagi uut

 • Avatar
  Kõik kordub

  See nn. uusparempoolsete seltskond võiks end tõesti samahästi Gruz200-ga ühinemiseks valmis panna. Interrinde väärtused on nende väärtused ja mitte mingite eufemismidega nad oma EV Konstitutsiooni preambuli vaenulikkust maskeerida ei suuda. Ok, mina saan sellest aru, aga eesmärk on ju valijate massiline petmine bezruublikute trikke kasutades. See on järjekordne poliittehnoloogiline trikk konservatiivsema valija petmiseks, sest Eesti 200 väga ei lennanud.

 • Avatar

  Üks kord reetur – alati reetur !
  (Rootsi vanasõna)

 • Avatar

  Parempoolsusega ega õigusriigiga ei lähe kuidagi kokku Isamaa esimese ainuvalitsemise ajajärk 1890. aastatel. Isamaa poolt organiseeritud kuriteod omandireformis on seni hukka mõistmata ja massiline inimeste deporteerimine nende seaduslikest kodudest on hüvitamata. Rääkimata Eesti majanduse hävitamisest. Natsionaliseeritud vara oli 1960. aastatel prokuratuuride kaudu endistele omanikele isiklikult kompenseeritud. Muide, isegi teelusikad on aktides kirjas. Kui mäletate 1960.aastel algas suur individuaalmajade ehitusbuum. Raha tuli paljudele Moskvast nende samade vara kompenseerimise protsesside alusel prokuratuuride vahendusel. Kompensatsioonid maksti väga suures ulatuses välja. Nendes “tagastatud” majades 50 aasta jooksul eluruumid saanud, vahetanud või ostnud pered aga visati tänavale. See on inimsusevastane kuritegu.

  • Avatar

   Lisaks põllumajanduse hävitamine kolhooside vara laialitassimise kaudu (rahva “nälga” (äärmisse viletsusse) saatmine) !!

   Mis tänased OÜ-d ja AS-id paremad on ? Mitte midagi !

 • Avatar

  Jah, omal ajal solkisid respublikaanid Isamaa tõu ära ja nüüd ongi geenid defektiga. Mis nad seal Isamaas jandavad, koligu kambakesi 200-sse, kõigil ühine pikk vaade ette. Ainult et, kes ei mäleta minevikku (kui isegi keskaeg ei tule kuidagi tuttavlik) see elab tulevikuta. Mis ikka, igaüks on oma saatuse sepp.

 • Avatar

  Uus vaimusünnitis on jälle tekkinud, Laar võiks häbist maaalla vajuda, sest seal pole Isamaast varjugi, liberaalid ja uusmarxistid reas. Nüüd tõmbasid endale päris vee peale Seedrike.

  • Avatar

   Kohutav tõesti,keevitasid jälle punased respublicaanid sappa,kaotavad kõik valijad,nii kaua need sotsliberid mängivad kui konservatiivid saavad ainuvalitsejateks.

 • Avatar

  Avatus maailma tõmbetuultele on ehtsa marksismi tunnus. Seega parempoolsete sildi taha varjuvad vasakpoolsed ehk hundid lambanahas.

 • Avatar

  Tegemist on JYYTIDE ja globaalsionismuse shabbosgooidega!
  23.07.2020 at 17:21 Reply

  ÜRO-s on kehtiv selline mõiste nagu PÕLISMAALASE ÕIGUS. Kui me võime eestlasteks määratleda ka vseviov või lotmanjYYti, siis PÕLISMAALASE õigust jYYdile ja nIIgrile anda ei saa ja seda täiesti rahvusvahelise õiguse alusel!

  ““Parempoolsete ühendus näeb, et Eesti peab olema edukas avatud majandusega riik, kus oluline vastutus lasub inimestel endil – riik ei pea igal võimalusel sekkuma, et ettevõtteid tegutsema ja inimesi elama õpetada,” lisas Kukk.””
  ————–
  Põhimõtteliselt riik on väikestviisi ühistuline ettevõte: “Ettevõte ei pea igal võimalusel sekkuma, et töötajaid elama ja töötama õpetada”-võib sellest järeldada. Ühesõnaga andke võim rahvakäes rahameestele, sest raha on võimu ekvivalent, ning kellel kõige rohkem rahva võimu on, see ongi kõige demokraatlikum inimene riigis, ülejäänud on orjad, lumpen, “need kes ei pingutanud piisavalt”, need kes tahavad liiga palju palka aafriklase või ukrõinlasega.
  ————
  Puhas Siioni “tarkade” protokollide ja Kodehooven kalergi plaanipärane rahvust, PÕLISRAHVUSThävitav suhtumine: “”Ränne on vabas maailmas loomulik ning konservatiivne poliitika ei seisne mitte sisserände eitamises, vaid targa rände soodustamises ja selle juhtimises Eesti majanduse ja julgeoleku huvidest lähtuvalt.”

  !!!!!!!!!!!!!!

  “Peame hoiduma populistlikest katsetest avada põhiseadust või kehtestada seadusi rahvahääletuse teel”
  ————–
  DEMOKRAATIA ON RAHVUSVAHELISELE GLOBALISMILE, EHK SIONISMILE SEE KÕIGE OHTLIKUM VAENLANE, ERITI REAALNE DEMOKRAATIA JA ARUKA RAHVA KÄES!!!!!!!!

 • Avatar

  Ainuke ränne, mida eesti vajab on rehvormerakonna valitsusajal riigist põgenema pidanud EESTLASTE tagasipöördumine. Need 111 klouni aga astugu sonna Eesti 200 nimelisse solgiämbrisse.

 • Avatar

  Need on samasugused nagu Res Publica kes käisid silmakirjalikult kirikus “õnnistust” saamas. Mulle piisab sellest kui rahvast pööbliks loetakse, nii nagu orav Maruste ütles : Me ei pea rahvast kuulama, seadusi teeme MEIE. “Pereseaduse” vastuvõtmisel oli IRL kaalukeeleks kes ootas saali ukse taga et seaduse vastuvõtmine mitte läbi ei kukuks. IL tuleb see kasuks et “mehed” oma tegelikku nägu näitasid.

 • Avatar

  ÜRO-s on kehtiv selline mõiste nagu PÕLISMAALASE ÕIGUS. Kui me võime eestlasteks määratleda ka vseviov või lotmanjuuti, siis PÕLISMAALASE õigust juudile ja neegrile anda ei saa ja seda täiesti rahvusvahelise õiguse alusel!

  ““Parempoolsete ühendus näeb, et Eesti peab olema edukas avatud majandusega riik, kus oluline vastutus lasub inimestel endil – riik ei pea igal võimalusel sekkuma, et ettevõtteid tegutsema ja inimesi elama õpetada,” lisas Kukk.””
  ————–
  Põhimõtteliselt riik on väikestviisi ühistuline ettevõte: “Ettevõte ei pea igal võimalusel sekkuma, et töötajaid elama ja töötama õpetada”-võib sellest järeldada. Ühesõnaga andke võim rahvakäes rahameestele, sest raha on võimu ekvivalent, ning kellel kõige rohkem rahva võimu on, see ongi kõige demokraatlikum inimene riigis, ülejäänud on orjad, lumpen, “need kes ei pingutanud piisavalt”, need kes tahavad liiga palju palka aafriklase või ukrõinlasega.
  ————
  Puhas Siioni “tarkade” protokollide ja Kodehooven kalergi plaanipärane rahvust, PÕLISRAHVUSThävitav suhtumine: “”Ränne on vabas maailmas loomulik ning konservatiivne poliitika ei seisne mitte sisserände eitamises, vaid targa rände soodustamises ja selle juhtimises Eesti majanduse ja julgeoleku huvidest lähtuvalt.”

  !!!!!!!!!!!!!!

  “Peame hoiduma populistlikest katsetest avada põhiseadust või kehtestada seadusi rahvahääletuse teel”
  ————–
  DEMOKRAATIA ON RAHVUSVAHELISELE GLOBALISMILE, EHK SIONISMILE SEE KÕIGE OHTLIKUM VAENLANE, ERITI REAALNE DEMOKRAATIA JA ARUKA RAHVA KÄES!!!!!!!!

  • Avatar

   Tsitaat manifestist: “Kaasaegne rahvuslus põhineb eelkõige inimeste kuuluvustundel, mitte niivõrd etnilisel päritolul. Eestlaseks võib nii sündida kui saada, kuid oluline on eestlaseks jääda.”

   • Avatar

    Kaasaja maailm on toonud uusi riske kuid turvalisuse kindlustamine ei tohi käia vabaduste piiramise hinnaga ?????(manifestist)Keskkonnasäästlik????(manifest) et müüme eesti rikkused maha,õudne.Tark riik soodustab rännet(manifest)et toome siis uuseestlased ja hakkame nendega vägikaigast vedama ja võtame hoopis nende kultuuri endale,seda on ju juhtunud ajaloos,kas see liberaalsed uusisamaalased on IL200 või mis asi ta on,haige maailm.

  • Avatar
   Henri Ollevalaja

   Juudid on turvatud ja palju mõjukamatel ametikohtadel ühiskonnas, mis on sisemiselt tülis ja vastuoludes. Killustatuse käes vaevlevates riikides võivad juudid märkamatult ja diskrimineerimiseta järgida oma etnilisi huve. Iisraelis on sisseränne keelatud kõigil inimestel, välja arvatud juutidel ja pole vahet, miks uustulnukad vajavad varjupaika. Seevastu Balkaniseeritud Ameerikas on juudid raevukalt võidelnud „vaba rände“ ja „humanitaarimmigratsiooni“ eest. Nii on Ameerikast tulnud aasta-aastalt veelgi vähem valge riik. Juudid on sisendanud kodanike mõttesse, et inimese arengut mõjutavad ainult keskkonnategurid ja geenidel pole mingit tähendust. See on viinud poliitiliste otsusteni, millest on juutidele palju kasu olnud. Nende sõnul ei tooks miljonite pügmeede massiline ränne Ameerika Ühendriikidesse kaasa olulisi probleeme. Pügmeedest saavad lõpuks üsna tavalised keskmised kodanikud, kuna rassi isegi ei eksisteeri, vaid kõiges on tegu keskkonnamõjudega. Kuid üllas jutt võrdõiguslikkusest lendab Iisraelis prügikasti, kuna seal vähemuste õiguste kaitsmine ei teeniks juutide huve. … … … Kuidas oli lääne eugeenika hävitamine juutidele kasulik? Kas see oli vaid üks osa suurest holokausti muinasloost? Või võib juhtuda, et eugeenikale vastandudes on juudid edendanud mittejuutide seas düsgeneesi (geneetiline degeneratsioon)? MacDonald’i uuringud näitavad, et väga suur osa juudi haritlastest on vähemalt aastakümneid töötanud traditsioonilise mittejuudi kultuuri hävitamiseks läänes. … … ….

   Ehkki lääne eugeenika vastased ei taha sellest avalikult rääkida, on neile kasu sellest, et Iisrael on “puhas” juudi riik, samas kui lääneriikides on juudid vaid väike osa elanikkonnast. See on põhjus, miks Iisraelis valitseb eugeenika ja läänes düsgeenika (geneetiline degeneratsioon). Kui juudid, kes olid lääne eugeenika vastu, tahtsid tõesti hellitada kõigi riikide rahvaste heaolu, siis miks ei peaks nad kunagi rääkima Iisraeli eugeenika programmist? … … ….

   Inimsusevastane kuritegu?

   Kui Põhja-Ameerikas ja Euroopas oleks viimase 50 aasta jooksul rakendatud sarnast eugeenikaprogrammi nagu Iisraelis, oleks meie elanikkond olnud tervem, targem, rikkam ja seaduskuulekam. Olukord vaid paraneks põlvkondade kaupa. Meie geenid võimaldavad kultuuri ja ühiskonna arengut. Kuid avalikkus on sunnitud Pavlovi koerte kombel mõtlema massimõrvadele, kui nad lihtsalt kuulevad sõna “eugeenika”. Ilma eugeenikavastase kampaaniata oleksime tervemad ja suudaksime inimlikkuse ja pärilikkuse osas olla palju targemad. Jätaksime tulevastele põlvedele palju parema maailma.
   http://web.archive.org/web/20150423194306/http://magneettimedia.com/jalostusta-vastaan-miksi-juutalaiset-vastustavat-eugeniikkaa/

   Ingliskeelne artikkel: https://www.counter-currents.com/2014/07/against-good-breeding/

 • Avatar

  No nii, eks see eralduv tiib võib ennast vabalt KODUMAAKS ümber nimetada, kuigi see nõukaaegne poliitkorrektne nimi on ISAMAALE palju enam sobinud juba algusest peale ja eriti peale IRL-ga liitumist. Kodumaa on rändajale ikka see, kus ta oma puhvaika või rätid varna riputab ,olenevalt siis kultuuritaustast, mitte ISAMAA, kus isad elasid.
  Mis parempoolsusest ja rahvusriigist see seltskond laulab, kui kogu see avatud maailm,mis on ka uue tiiva fetis ja seda juhtiv Brüssel on muutunud padupunaseks sotsialistidest-marksidest koosnevaks bandeks? Rahvusriik on neile ju ohtlik ja ebainimlik düstoopia. Nagu ka sellest manifestist võib välja lugeda sisaldab see igakülgset E- liidu kursiga nõusolekut ja toetust ning ega see küll mingi paremale liikumist ei kirjelda.
  Tegelastel puudub täielikult arusaam sellest ,mis on parempoolsus ning kui ehk isegi mõni neist midagi arvab teadvat siis manifest on loodud ainsa mõttega ,milleks on puru silmaajamine ning kuulub jälle trikitamise kategooriasse.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused