“Uusväärtustega” Eesti ime: Allah ise olevat päästnud inimesi kuulide eest

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Allahi tahe päästvat Postimehe sõnutsi ka püstolikuulide eest. Pilt on illustratiivne.

Postimees teeb põhjalikku usupropagandat, seostades ühe traagilise loo usuga, mille äärmusesindajad on kogu maailma šokeerinud julmade veretöödega.

Kogu lugu tšetšeenist taksojuhist võib olla küll ilus, kuid see kubiseb Allahi-kiitustest a la “Oo, Allah, olgu ta armuline, jälle mul vedas!” Ehk “Aslan Tangijev järgib Muhamedi usku ja usub, et Allah päästis tema ja ta kliendid tol saatuslikul hommikul Telliskivis samas kohas, kus pilt on tehtud. Tõelise moslemina tõstab ta selle puhul ka nimetissõrme püsti.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Me oleme kristliku taustaga riik ja selline Allahi austuse võimendamine on pehmelt võttes kummastav.

Oluline on ehk hoopis see, et Tallinnas on tšetšeenidest taksojuhid. Eestis teavad kõik tšetšeen Haron Dikajevit, keda seostatakse siinse allilma ühe grupeeringuga. Tulistaja Raivo Jürimäe, kes suunas väidetavalt relva ka Aslan Tangijevi poole, olevat väidetavalt võidelnud taksomaffiaga – “Endine taksojuht Jürimäe oli varem meedias esinenud niiöelda taksomaffia vastaste seisukohtadega.” (ERR, 21. juuni). Ehk lennutas Jürimäe kuule Dikajevite suunas?

Kuidas ilmus Tangijev just tulistamise juurde ja kuidas on üks tšetšeen Eestis taksojuhiks saanud? On tal kodakondsus või elamisluba? Muide, meil on oma Eesti film “Vasha”, mis räägib just ühest siinsest tšetšeenist ja mitte väga heas taustapildis.

Kuidagi imelikud on need Läänes sagedaseks muutunud lood, kus näiteks islamiterrori järel ilmuvad välja moslemid, kes olevat pärast plahvatust või tulistamist inimesi päästes väga vapralt käitunud – kohalikest abistajatest ei räägita, vaid just sisserännanutest. Sageli on selliste “kangelastegude” õõnes taust siiski hiljem välja tulnud – inimesed tegutsevad nagu ikka kriisisituatsioonides, aga esile tõstetakse keegi just ideoloogilistel kaalutlustel.

Eestiski muutub võõraste reklaamimine tavapäraseks – ka lihtsates olmereklaamides on juba palju mustanahalisi või paarikesi, kelle suhe pole kuidagi heteroseksuaalne. Reklaamimaailm on hakanud meid multikultuursuseks ette valmistama, ja seda “tänuväärt” tööd teeb ka Postimees.

Allahi tänavad tšetšeenid Tallinna tänavatel on küll viimane asi, mida reaalsuses kogeda tahaks – ka siis, kui kuulid lendavad ja pole teada, kas allahikummardajast taksojuht pole kuulisaju üks põhjustajaid. Tšetšeenid on sõdades karastunud mehed, kes sõdivad kogu maailmas islamiäärmuslaste poolel.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused