Uut valitsust kokku klopsiva Mailis Repsi autokasutuse väärteo uurimine veel kestab

Eesti,
Keskerakonna kontor

Mullu novembris politsei poolt käivitatud uurimine toonase haridusministri Mailis Repsi (Keskerakond) ametiauto kasutamise väärteoasjas veel kestab. “Menetluses on üle kuulatud tunnistajaid ja kogutud tõendeid ning menetlustoimingud jätkuvad, mistõttu ei ole võimalik selle detaile praegusel hetkel avaldada,” ütles politsei pressiesindaja Leana Loide BNS-ile.

Mullu novembris alustas politsei Mailis Repsi võimaliku rikkumise asjaolude selgitamiseks väärteomenetlust korruptsioonivastase seaduse paragrahvi järgi, mis käsitleb avaliku vahendi korruptiivset kasutamist (KVS § 17). Menetlust viib läbi keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ametiautoga oma lapsi sõidutada lasknud toonane haridus- ja teadusminister Mailis Reps tunnistas pärast skandaali puhkemist Postimehe TV otsestuudios, et peab oma töö- ja pereelu edaspidi paremini korraldama ning vabandas nende ees, kelle õiglustunnet ta häirinud oli.

Repsi sõnul ei saa pahaks panna, et avalikkus on tõstatanud küsimused tema autokasutuse kohta. “See olukord on ajapikku praktiliselt kujunenud,” tõdes Reps, lisades, et tema tööaega on viimasel ajal pikendanud nii hiljutine valitsuskriis kui ka riigieelarve koostamise protsess.

“Hea tööaja ja pereelu ühitamine pole mul hästi õnnestunud,” tõdes Reps, märkides, et õnneks on appi tulnud autojuht, kes on pakkunud, et teeb tiiru ära ja võtab ise lapsed peale.

Mis puudutab juriidilist poolt, siis selles pole Repsi sõnul ebakõla. “Sisuline pool on teine ja mul pole õigustust, et mulle oleks rohkem lubatud. Inimeste õigustunde rikkumise eest kindlasti vabandan,” ütles Reps.

Pärast menetluse lõppemist võib politsei saata Repsi väärteoasja kohtusse. Maksimumkaristus sellises väärteos on rahatrahv 1200 eurot.

BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused