Uute Uudiste faktikontroll: Postimees läks kirvega kurge püüdma

Eesti,
- Updated
EKREs naistest puudust ei ole

Postimehe žurnalistid on tublid Uute Uudiste jälgijad ning nende faktikontrollijad avastasid sealt uudise, kus me kirjutasime, kuidas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) juhatuse valimistel saatis edu naisi – 11st valitud juhatuse liikmest on ligi pooled ehk viis naist.

Mitte, et sool erilist vahet oleks, sest inimese väärtus peitub ikka muudes omadustes, kuid triibuliste nimekirjade pooldajatele ja feministidele ning neile, kes EKREt naistevastaseks erakonnaks nimetavad, on see fakt, mida teistel erakondadel annab järgi teha.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Olgu lisatud, et juhatusse kuuluvad põhikirja järgi automaatselt ka erakonna esimees ja kolm aseesimeest. Postimehe faktikontrollijad panid need ka kokku ja haarasid kalkulaatori järele. Asetades seejuures kahtluse alla väite, et teistel erakondadel pole sellist asja ette näidata.

Paraku on isegi koos esimehe ja aseesimeestega EKRE erakondadest Reformierakonna ja Isamaa ees:

1.    Sotsiaaldemokraadid: 21 liikmest 10 on naised – naiste osakaal juhatuses on 48 protsenti.

2.    Keskerakond: 17 liikmest 7 on naised – osakaal 41 protsenti.

3.    EKRE: Vastvalitud juhatusse kuulub koos esimehe ja aseesimeestega kokku 15 liiget, kellest 5 on naised – osakaal 33 protsenti.

4.    Reformierakond: 16 liikmest 5 on naised, selhulgas erakonna esimees Kaja Kallas. Naiste osakaal juhatuses on 31 protsenti.

5.    Isamaa Erakond: 21 juhatuse liikmest 4 on naised – osakaal 19 protsenti.

Uute Uudiste faktikontroll peab kahetsusega Postimehe faktikontrolli otsuse („vale“) kummutama, sest „teiste“ alla liigituvad kahtlemata need kaks erakonda, kes EKRE järel on, samas osutame, et jutt käis ikkagi konkreetselt juhatuse valimistest, kus valiti 5 naist ja kuus meest ning sel juhul jagaks EKRE sotsidega esikohta.

Seega on Uute Uudiste otsus: Postimees valetas järjekordselt!

UU

6 commentsOn Uute Uudiste faktikontroll: Postimees läks kirvega kurge püüdma

 • Avatar

  Hea tava on artiklit muutes märkida ära milline muutus tehti. Antud artiklis oli Postimehe asemel alguses Delfi.

 • Avatar
  topelt nõdravõitu

  ..on kõik, kes fakte millekski ei pea, ise valesid genereerivad ja neid usuvad. Õnneks leidub veel inimesi, kes adekvaatselt mõelda oskavad, kellel pole liberaalset tõlget vaja, mis koosneb valedest. Nii on ja nii ka jääb sm. liip.

 • Avatar
  krijgsvolk

  Delfi ja vasakliberatslik vale käivad alati omavahel kokku, nagu särk ja perse! 🙂

 • Avatar

  uu kustutab faktidel põhinevad kommentaarid ära? nõdravõitu 😉

 • Avatar

  uu faktikontroll ei suuda isegi allikat kindaks määrata. nõdravõitu.

  • Avatar

   Soovitus: Ära raiska oma aega nõdravõitu keskkonnas, loe “puhast kulda” peavoolumeediat, mida meie omakorda nõdravõituks peame, aga üldiselt ei tarbi. Seal ju reeglina selline eilaste ja kuupealtkukkunute jauramine. Sulle kindlati ülipõnev lugemine.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused