Vabaduse väljaku provokaatorid Hartleb ja Holmberg on nii Eesti 200 kui ka Isamaa Pro Patria instituudi liikmed

Eesti,
©Ekraanitõmmis
Üks Vabaduse väljaku provokatsioonist osavõtja Teele Holmberg (vasakult teine) on seotud nii Isamaa, Pro Patria kui ka Eesti 200-ga.

Uskumatu, kuid tõsi – rändepaktivastase miitingu ajal lapsevankrirünnakus osalenud “kahesajalisi” seob Isamaaga viimase koolituskeskus Pro Patria, üks neist on määratletud ka IRL-i nõunikuna.

Isamaa on viimasel ajal rääkinud pealtnäha päris õigeid, kuid siiski täiesti ebasiiraid mõtteid, mille taga vaid eelseisvad valimised ja soov rahvuskonservatiividelt rahvusmeelsete valijate hääli kaaperdada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

12. detsembril ilmus Delfis lugu: “Mart Luik: Eesti 200 liikmete provokatsioon rändepakti vastasel meeleavaldusel oli madalaim punkt, mida me iial Eesti poliitikas näinud oleme.” Esmahinnangul 100% õige lugu (Eesti 200 ja provokatsiooni kohta öeldu suhtes on Uued Uudised täiesti päri), kuid…

Tundub, et paremal juhul ei tea Isamaa parem käsi, mida vasak teeb – halvemal ja usutavamal juhul on tegu ääretu kahekeelsusega. Mart Luik nimetas Vabaduse väljaku provokatsiooni Eesti poliitika madalaimaks punktiks, Pro Patria kodulehel aga on siiani provokatsiooni üks tegelastest Teele Holmberg esikülje fotol kui juhatuse liige ja IRL-i nõunik, peategelane Florian Hartleb aga instituudi liikmete nimekirjas.

“Isamaa ja Res Publica Liidu koolituskeskus Pro Patria on 1995. aastal asutatud parempoolset poliitilist, majanduslikku ja üldkultuurilist koolitust andev kasumitaotluseta vabatahtlik isikute ühendus. Koolituskeskuse tegevuse põhisuundadeks on parempoolse rahvusliku maailmavaate, avatud majanduse ja ühinenud Euroopa ideede levitamine,” kirjutatakse Pro Patria kodulehel

Ühisturunduse asjatundja ja IRL-i nõunikuna tutvustatud Teele Holmberg kirjutab enda kohta: “Meie Pro Patria Instituudi eesmärk on olla inspiratsiooniks ja enesemääratluseks närvilises päevapoliitikas. Aruteluringid, mida ta kokku toob, põhinevad euroopalikel ja kristlikel mõtteviisidel, mis vajavad tänases Euroopas enam tähelepanu kui kunagi varem. Nõndasamuti ka Eestis. Pro Patria on jätkuvalt IRL-ile toetavaks partneriks, seda ka keerulistel aegadel.”

Kas provokatsiooni filmiv Holmberg esindas euroopalikku ja kristlikku mõtteviisi? Andis inspiratsiooni enesemääratlemiseks poliitiliste oponentide meeleavaldusel? Kas Florian Hartleb levitas Jaani kiriku ees parempoolset maailmavaadet? Või siiski pigem ühinenud Euroopa ideed? Kõige rohkem aga tekitab küsimusi see, kuidas mitmed Isamaa ja Vabaerakonna juhtivtegelased istuvad instituudis Eesti 200 ja selle provokaatoritega ühe laua taga ning mitte miski ei näi neile imelik.

Pro Patria liikmetena on ära märgitud Jüri Adams, Aimar Altosaar, Berit Teeäär, Andres Herkel, Florian Hartleb, Teele Holmberg, Margus Jaago, Toivo Jürgenson, Kaur Kaasik-Aaslav, Kert Karus, Sirje Kiin, Anneli Kivisiv, Aivar Kivisiv, Kadri Kopli, Külliki Kübarsepp, Tõnis Lukas, Veiko Lukmann, Kristina Märtin, Mart Nutt, Heleri Pent, Hille Saluäär, Helir-Valdor Seeder, Tiina Sildre, Kaja Sõrg, Anne Taklaja, Margus Tsahkna, Kadri Vanem, Trivimi Velliste, Andrus Villem, Peeter Võsu ja Priit Värk.

Seega siis mõistab Isamaa Mart Luige suu läbi provokaatorid Florian Hartlebi ja Teele Holmbergi hukka, kuid ometigi istutakse Pro Patrias koos – huvitav, kas seal koos olles ka hukkamõist välja öeldakse? Endiselt on liikmete seas ka Eesti 200 üks liikmetest Margus Tsahkna, kelle käsi on ilmselt samuti provokatsiooni suunamises mängus.

Uute Uudiste jaoks on siiski täiesti arusaadav, et Isamaa ajab kahepalgelist poliitikat, kui “Isamaa ja Res Publica Liidu koolituskeskuse Pro Patria” liikmed käivad rändepaktivastast meeleavaldust provotseerimas. Täiesti selgelt ollaksegi Isamaas Marrakechi pakti vastu vaid sõnades, tegudes aetakse rändepakti heakskiitu toetavat poliitikat kuni provokatsioonides osalemiseni välja.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused