Vabadussõja võidusammas taas remondis

Vabadussõja ausamaba remont 2107 novembris

Rahvasuus juba remondisamba ja remondihamba nime pälvinud Vabadussõja võidusammas on taaskord  rekonstrueerimise all, neelates maksumaksjate raha. Sammas näikse olevat nagu Tallinna linn, mis kunagi valmis ei saa.

Tänaseks päevaks on juba raske kokku lugeda kui palju kordi Vabaduse väljakul asuvat võidusammast remonditud või putitatud on. Näib, et hädad saadavad sammast juba planeerimise algusest ning neil ei paistagi lõppu tulevat. Kas polnuks efektsete klaasplokkide asemel, mille vahevuugid niiskust ja külma läbi lasevad, parem kasutada tagasihoidlikumaid, kuid samas ka vastupidavamaid materjale, mida saanuks alt või külgedelt samuti huvitavalt valgustada? Aga jah, see on nii pika hambaga teema.

Vabadussõja ausammas on taaskord tarastatud ning selle ümber käivad remonditööd, millest kõneleb ka silt: “Vabadussõja võidusamba rajatiste rekonstrueerimine, riigihange number 186291” Enska Ehitus.

Riigihanke 186291 kohaselt on üheks rekonstrueerimise põhjuseks soov peletada rulatajaid, et tagada graniitkiviplaatidest äärise säilivus, milleks paigaldatakse rulatajate sõitmise takistamiseks arhitektuuriga haakuv tõkestus. Ei jää muud ütelda kui hoia ja keela ning jõudu ja kannatust!

Kommentaarid