Vabadussõjalase Artur Sirgu ausammas tuleb Ambla pastoraadi ette ja avatakse 25. septembril kell 12

Eesti,
- Updated
©UU
Artur Sirgu monumendi vähendatud koopia.

Vabadussõdalase ja poliitiku Artur Sirgu ausammas avatakse teisipäeval, 25. septembril kell 12 Ambla koguduse pastoraadi ees paikneval tammedega kaunistatud rohealal.

“Sirk sündis Ambla kihelkonnas Pruuna külas Sepa talus ja seetõttu leiab ausammas koha just tema kodukandis Ambla koguduse pastoraadi ees paikneval tammedega kaunistatud rohealal,” märkis ausamba rajamist korraldanud SA Mälestusselts „Artur Sirk“ juhatuse liige Jaak Madison.

„Artur Sirk oli üks suurimaid rahvajuhte, kes kunagi Eesti poliitikat ja tulevikku on mõjutanud. Veel tänase päevani, ligi sajand hiljem, tekitavad vabadussõjalased poleemikat nende jaoks, kes üritavad õigustada 1934. aastal 12. märtsil Konstantin Pätsi, Johan Laidoneri ja August Rei poolt teostatud riigipööret. Lõpuks saab väärilise mälestuskoha ka Sirk, keda on tahtlikult üritatud unustuse hõlma lükata ja tema panust iseseisva Eesti arengusse olematuks teha,“ ütles Madison.

Ta lisas, et see sündmus saab olema üheks teetähiseks meie ajaloo mõistmisel. „Me oleme kartnud tunnistada tehtud vigu ja selle nimel on üritatud halvustada ja mõnitada mehi, kes sõdisid oma elu hinnaga Vabadussõjas ja pärast pidid korrumpeerunud poliitikute pärast looma Vabadussõjalaste Liidu. Nad üritasid juhtida Eestit taas õigetele rööbastele, kuid see üritus löödi puruks oma koha pärast muretsevate riigijuhtide poolt, mis omakorda lõppes tõenäoliselt Sirgu poliitilise mõrvaga 1937. aastal.“

UU

LOE LISAKS

Muinsuskaitseamet kiitis heaks Artur Sirgu ausamba uue asukoha
Artur Sirgule püstitatakse ausammas

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused