Vabariigi aastapäeva tõrvikurongkäik tõi Vabadusristi jalamile ja vanalinna tänavatele tuhandeid inimesi

Eesti,
©Kadri Vilba
EKRE-l on kümneid tuhandeid pöidlahoidjaid, nagu näitavad ka tõrvikurongkäigud.

Pühapäeva õhtul toimunud tõrvikurongkäik oli üle aegade võimsaim ja rahvarohkeim – korraldajate hinnangul tuli platsile ja tänavatele üle 6000 patriootilise inimese.

Kogu osalejate arvu on raske hinnata, kuid kõik 4000 kohale toodud tõrvikut jaotati välja, tartlased tõid lisaks 500 tõrvikut, mis läksid samuti käiku, ning paljud inimesed kõndisid lippudega või jalutasid lihtsalt niisama kaasa.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kogu võimas üritus algas Raimondo Laikre lauldud Eesti hümni ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Mart Helme kõnega, mille järel suundusid rongkäigulised tõrvikute valgel tohutu rahvahulgana vanalinna tänavatele, skandeerides pidevalt “Eesti eest!” Seekordses rongkäigus oli üllatavalt palju noori ja lastega peresid, ning vanemaid inimesi, kellel oli silmnähtavalt raske kaasa teha, kuid see ei seganud neid, sest süda sundis vanadust unustama.

Tõrvikurongkäigust osavõtjad eirasid kokkuleppeliselt imepisikest marufeministide vahelesegamist Harju tänavas. Turvalisuse eest hoolitsesid nii turvamehed kui ka politseinikud. Kogu tõrvikurongkäiku ääristasid tee äärtes ja akendel olevad ning pildistavad toetajad ja lihtsalt uudishimulikud.

Tõrvikurongkäigul naasnud inimeste ees esinesid ka EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme ja Sinise Äratuse liider Ruuben Kaalep ning siis tulid rahva ette EKRE segakoor ning kauaoodatud vabaduslaulik Tõnis Mägi. Mõistagi kõlas ka seekord kõikiühendav “Koit”, mille laulja esitas eriti südamesttulevalt. Kuna rahvas ei lubanud tal niisama lihtsalt lahkuda, järgnes ka “Looja, hoia Maarjamaad!”

Kontserdilist osa jätkas Merit Männiste looga “Eesti muld ja Eesti süda!” Võib-olla jäi inimestel kogu sellest osast väheks ja südames tunti ennast pisut pettunult, sest ühtekuuluvustunnet taheti ikka ja jälle edasi kogeda. Paraku oli kell juba 22, järgmisel päeval ootas ees tööpäev ning paljud pidid veel üle Eesti laiali sõitma.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna tõrvikurongkäik oli kahtlemata üks suuremaid üldrahvalikke üritusi Vabariigi aastapäeval, kuhu tuldi nii pidutsema kui ka oma rahvusmeelsust näitama.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused