Väidetav Tarandi kainust kinnitav joobekontroll – politseil pole mingit tõestust ette näidata!

Eesti,
- Updated
©Ilmar Saabas/Ekspress Meedia
Indrek Tarandi kainuse tõestamine on sama, mis prillide järgi inimese ära tundmine – ei mingit konkreetsust!

Riigikogu saadik Peeter Ernits sai siseminister Katri Raikilt vastuse Indrek Tarandi joobe osas läbiviidud menetluste kohta, millest selgub, et midagi ette näidata polegi.

“Esiteks küsisite, kas rändeleppe miitingul Indrek Tarandi osas läbi viidud niinimetatud alkotest on kuskil olemas ja kas seda on võimalik ka näha?  Selgitan lühidalt asjaolude kulgu,” kirjutab siseminister Raik.

Edasi järgnevad üksikasjad: “26.11.2018 kell 10.15 pöördus Aleksander Nevski katedraali juures oleva patrulli poole Indrek Tarand sooviga puhuda alkomeetrisse. Seega soovis isik ise oma suhtes toimingu läbiviimist, isiku suhtes ei olnud alustatud menetlust. I.Tarand kontrolliti indikaatorvahendiga AlcoQuant 6020, nr A418886 (VBA12), kalibreeritud kuni 03.12.2018, mille tulemuseks oli „Alkohol puudub“. Peale kontrollimist indikaatorvahendiga I.Tarand lahkus.

Isik tuvastati tema ütluste põhjal, täiendavat kontrolli läbi ei viidud. Indikaatorvahendil puudub võimalus printida ja talletada mõõtmise tulemus. Antud toimingut ei protokollitud, kuna puudusid HMS §18 lg1 sätestatud alused.” (Toimetuse rõhutus).

Seega on olemas järgmised tõestamatud ja subjektiivsed andmed – Indrek Tarand läks politseinike juurde, nõudis, et tal lastaks joobe kontrollimiseks puhuda, sai väidetavalt teada, et on kaine, ja lahkus. Politseinikele ta seega vaid ütles, et on Tarand, nood lasid puhuda, pühkisid siis indikaatorvahendi AlcoQuant 6020, nr A418886 (VBA12) lihtsalt puhtaks ja oligi kogu joobekontroll!

Provokaator Tarand on pöördunud EKRE ja Varro Vooglaiu vastu kohtusse, kuid kuna “antud toimingut ei protokollitud, kuna puudusid HMS §18 lg1 sätestatud alused”, siis pole tal oma kainuse tõestamiseks midagi ette näidata. Kui, siis politseinike suulised ütlused (“Käis jah keegi Tarand…”), kelle vastu on paljude intsidendis osalenute tunnistused, et Tarand oli purjus!

Kogu lugu ongi üdini kahtlane ja pidetu – kas kontrolli üldse toimuski; miks tulemust ikkagi ei protokollitud, sest tuleb ju ka kainus asitõendina fikseerida; miks politsei nii julgelt kuulutas, et Tarand oli kaine – kas loodeti, et tõendeid ei küsita; ei tehtud ka narkokontrolli; siseminister on erakonnast, kelle nimekirjas kandideerib ka Tarand, ja ta viibis ka kohapeal, kuid politsei-poolne osa on ikkagi hämar, ja nii edasi.

Aga lõpptulemus on ikkagi üks – Indrek Tarand ei saa kuidagi tõestada, et ta oli kaine, ja tema laamendamise takistajaid seega valetamises süüdistada!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused