Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vaidlus sotsiaalmeedias: väidetav krimipolitseinik ähvardab EKRE-t, kaitseb Tarandit ja räägib politsei tööst

-
02.01.2019
Provokaator Tarand aktsioonis.
© Scanpix

Sotsiaalmeediat ei saa alati tõena võtta, kuid selles sisalduvat infot tuleb jälgida, sest selguda võib mõndagi põnevat.

Ida-Virumaa EKRE lehel läks huvitavaks verbaalseks lööminguks. Nimelt sarjab üks mees nimega Karl Nurk EKRE-t nn Tarandi juhtumi eest ja kirjutab seejuures: “Töötan krimis, pidin seal politsei abijõuna; olin Tarandist 2 meetri kaugusel; pidin korda valvama; meie politseist valvasime midagi muud ja me oleme Toompeal alati kohal, kui toimub midagi suuremat; meil on keelatud tavasündmustesse sekkumast…”

Karl Nurk väidab, et Tarand ei olevat korda rikkunud, seda olevat teinud EKRE oma vägivallaga. Tarand olevat tahtnud hoopis mikrofoni pärast kõnepidamist tagasi panna. Edasi esimene ähvardus: “Kui te ei suuda seda tõestada, pean teid kutsuma politsei vastuvõtule!”

Edasi aga läheb asi mastaapsemate ähvardusteni: eurokohus nõudvat Tarandi ründajate karistamist kriminaalkorras ja “valetunnistuste eest saame ka erakonda karistada kriminaalkorras.” Ja muidugi teatab Nurk, kui talle heidetakse ette vigast teksti, et on hetkel tööl ja kirjutab telefonis.

Uued Uudised kahtlevad selles, kas tegu on reaalse politseinikuga, kuid Politsei- ja Piirivalveametil tasub seda väitlust ja Karl Nurga isikut lähemalt uurida, sest loost selgub päris palju küsitavaid asju: a) väidetav politseinik sekkub ametnikuna poliitilisse väitlusesse – kas ta esindab PPA seisukohti: b) mis on see “suurem asi”, mida politsei Toompeal valvab, nii et neil on keelatud tavasündmustesse sekkuda? (provokatsioon + rüselus = tavasündmus?); c) kas meeleavaldajate seas liikusid ringi erariides politseinikud, sest kui Nurk oli kohe sündmuspaiga kõrval, siis oli paik vist mittesekkujatest krimipolitseinikke täis; d) mis olukorras pidanuks need politseinikud sekkuma; e) kas politseinikel on õigus tööl olles pidada Facebooki keskkonnas poliitilisi diskussioone; ja lõpetuseks – f) kas politseinikul on õigus ähvardada erakonda karistamisega ehk repressioonidega?

Igal juhul on üks mees nimega Karl Nurk tekitanud palju küsimusi ja loodetavasti tekivad need ka politseil, sest kui tegu on reaalse ametiisikuga, siis on korrakaitse küll näidanud üles avalikku sekkumist poliitikasse.