Väikekaupmehed on kogunud üle 31 000 allkirja väikepoodide säilimiseks

myndid

Eesti Väikekaupmeeste Liit on kogunud ligi 31 000 allkirja petitsioonile, milles kutsutakse üles riigikogu ja valitsust loobuma planeeritavatest piirangutest jaemüügi korralduses.

Väikekaupmehed ütlevad oma pöördumises, et nad on mures, sest riik on kehtestanud ja täiendavalt kehtestamas mitmeid regulatsioone, mis seavad väikepoodide säilimise ohtu. Riiklik maksupoliitika on kaasa toonud massilise piirikaubanduse, mille tõttu on eelkõige Lõuna- Eesti väikepoed suurtes raskustes. Lisaks plaanitakse muudatusi ka alkoholi ja tubaka jaemüügi korralduses, mis eeldab kaupmeestelt suuri investeeringuid poodide ümberehitamiseks. Täiendavad investeeringud käivad liidu hinnangul väikekaupmeestele üle jõu, teatas liit.

“Igasugused täiendavad suured investeeringud käivad kaupmeestele üle jõu ning ruumi puuduse tõttu väikepoodides ei ole suured ümberkorraldused paljudes kohtades lihtsasti tehtavad. Juba tänaseks on suletud kümneid väikekaupluseid üle Eesti. Kutsume riigikogu üles loobuma paanitud muudatustest ja arvestada meiega,” ütles liidu juhatuse liige Rein Reinvee pressiteate vahendusel.

Alates septembri algusest on väikekaupmehed kogunud allkirju petitsioonile, milles kutsutakse üles vaatama üle kehtiv alkoholi aktsiisipoliitika ja loobuma täna tubakaseaduses plaanitavast nõudest, mis tähendab tubakatoodete leti alla peitmist müügikohas.

Kui oktoobri keskpaigas anti riigikogu sotsiaalkomisjonile 10 000 inimese allkirjad, siis praeguseks on seda täiendatud veel 21 000 inimese allkirjaga. Petitsiooni on novembri alguseks allkirjastanud iga 26 inimene, kes elab väljaspool Tallinna või Tartu linna. Kõige suurem osalusprotsent oli Valgamaal, kus andis petitsioonile allkirja 8,9 protsenti elanikkonnast.

BNS

Kommentaarid