Vaimse tervise probleemide kasutamine poliitistes heitlustes näitab Liina Kersna ja ka teatud spetsialistide madalat eetilist taset

Eesti,
©Scanpix
Liina Kersna kasutab vaimse tervise probleeme ära poliitilises võitluses.

Uued Uudised vahendasid hiljuti Liina Kersna ideoloogiliselt laetud artiklit Eesti rahva vaimse tervise kohta ja said sellega seoses ka vastukaja ühelt inimeselt, kelle patsiendistaatuse tõttu tema nime avaldada ei saa.

“Tõsiste teemade ideologiseerimine liberaalses ajakirjanduses ei ole iseenesest midagi uut ja erandiks ei oleks ka vaimne tervis, aga üks asi, mis mind kui hetkel vaimse tervisega kimpus olevat ja sellega seoses psühhoteraapias käivat eesti inimest eriti häirima jäi, oli see, et VATEK ehk Eesti vaimse tervise ja heaolu koalitsioon oli seda propagandaartiklit oma Facebooki lehel jaganud!” kirjutab see inimene, lisades, et seda artiklit on laikinud ka mitmed tuntud psühholoogid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Selle inimesed hinnangul ei lähe taolise ideoloogilise materjali levitamine vaimse tervisega tegelevate inimeste poolt kuidagi kokku nende kutseeetikaga, sest ka nende patsiendid loevad sellest, kuidas nemad on sattunud ideoloogiliste heitluste objektiks – see ei tee nende elu lihtsamaks, vaid muudab hullemaks.

“See on ikka väga alatu ideoloogilises võitluses ära kasutada vaimse tervise probleemide all kannatavaid inimesi, samal ajal silmakirjalikult rääkides vaimse tervise parandamisest ja enesetappude arvu vähendamisest! Võltshoolivus on see!” seisab kirjas. “Liina Kersna süüdistab valitsust, et vaimsele tervisele ei anta raha? No hästi, Eesti LGBT ühingu ja Eesti Inimõiguste Keskuse pealt saaks kõvasti raha kokku hoida ja sellega hoopis kliiniliste psühholoogide kutseaastat toetada!”

“Sellised kriisid nagu ebapiisav rahastus vaimse tervise spetsialistide koolitamiseks, ei teki üleöö, vaid need arenevad välja aastate või isegi -kümnete jooksul. Seega, käesoleva kriisi seemned pandi idanema Reformierakonna 17 aasta pikkuse võimu ajal,” arvab kirjasaatja. “Nüüd ongi mul reaalne uskumus tekkinud, et mul polegi enam oma vaimse tervise probleemidega seoses kuhugi pöörduda, sest kõik spetsialistid on liberaalse ideoloogiasõja teenistuses.”

Uued Uudised on kirja autoriga täiesti päri – Liina Kersna süüdistused valitsuse vastu, kes on alles pool aastat võimul olnud, on ebaõiglased ja ülekohtused ning kantud poliitilisest agendast. Juba see, et asjast räägib opositsioonipoliitik, peaks inimesi mõtlema panema – ega see ole ärategemine, kasutades selleks üht hella teemat?

“Tänane valitsus näitab reaalsete tegudega selget ignorantsust Eesti rahva vaimse tervise probleemidega tegelemisel. Küsimus ei olegi niipalju rahas kui prioriteetides, sest samal ajal jagatakse neli miljonit sõpradele katuserahadeks ning peetakse 800 tuhande euroga aastas üleval ministrit, kelle töö tegid seni ära kahe ministeeriumi kaks osakonda. Kas oleks ülekohtune öelda, et seetõttu jäävad paljud inimesed, sealhulgas lapsed, otsustaval hetkel hädavajalikust abist ilma? Ja kelle südametunnistusele kirjutame kümned, kui mitte sajad seetõttu elamata jäänud elud?” kirjutas Kersna.

Selline hinnang on täielik demagoogia, sest katuserahasid on varemgi jagatud ja ministrite arvu üle samuti vaieldud, kuid Kersna märkab seda alles nüüd, kui on vaja värske valitsuse kallal norida. Südametunnistusele rõhumine ja inimeste hukkumisest rääkimine poliitiku poolt, kelle koduerakonna valitsemise ajal koguti meditsiini jaoks raha Jõulutunneli kaudu, on äärmiselt kahekeelne.

Ja lõpetuseks – aga võtame tõesti Kersna vaimse tervise jaoks raha alustuseks LGBT-lt, kes korraldab riigi toel noortemajades geiagenda tutvustamist.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused