Vaktsiinipassi kaotamine ei ole niipea tõenäoline

Eesti,
©Scanpic
Covid-tõend

Peaminister Kaja Kallas tõdes mullu sügisel valitsuse pressikonverentsil, et kuigi sel hetkel oli nakatumine koroonaga Eestis langustrendis, „on vaktsiinipass tulnud, et jääda“. Jaanuari alguses tegi Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ettepaneku piirangute kaotamiseks, kuid Keskerakond ja Reformierakond jätsid hääletamata ning see eelnõu ei läinud parlamendis läbi. Veel kulus paar nädalat ja Keskerakond hakkas ikkagi sama teemaga oma valitsuspartnerit survestama, et populistlikult hääli koguda, kuigi nakatumine pööras siis juba kasvule.

Lõpuks (24. jaanuaril) leppis valitsus kokku, et 21. veebruaril kaotatakse koroonapiirangud, aga sinna oli lisatud mitu lisatingimust. Näiteks, et kui 17. veebruari seisuga on eelneva kümne päeva jooksul haiglasse jõudnud keskmiselt alla 25 sümptomaatilise COVID-19 patsiendi päevas, siis tuleb see Covid-tõendi nõudmise lõpetamise otsus. Eile oli see arv 29.

Nõnda võib nentida, et pigem oli see kavandatava meeleavalduse eel tehtud kiiren kokkulepe mõeldud rahva maha rahustamiseks.

Ka valitsust koroonateemadel nõustav teadusnõukoda ei toeta koroonapiirangute leevendamist, samuti ei pidanud Toivo Maimetsa juhitav teadusnõukoda tõenäoliseks, et koroonapass võiks 21. veebruarist kaduda.

Praegu on olukord selline, et teadlased prognoosivad haiglakoormuse kasvu ning niinimetatud koroonapassi peatne kaotamise näib järjest vähem tõenäoline.

Terviseameti hädaolukorra meditsiinijuht Urmas Sule rääkis ajakirjandusele juba neljandatest vaktsiinidoosidest.

Lisaks ei soovita terviseamet alates eilsest positiivsete antigeeni kiirtestide kinnitamist PCR-testiga. Samamoodi ei soovitata minna PCR-testi tegema inimestel, kellel on eelnevalt olnud teadaolev kontakt COVID-19 haigestunuga ja sellele järgnevalt on tekkinud COVID-19 haigusele viitavad sümptomid.

Eilse seisuga oli haiglas 409 patsienti, kel koroonaviirus.

Neljapäevased valitsuse koroonapiirangute vastased meeleavaldused Toompeal aga jätkuvad.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused