Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valetajate koalitsioon haub järjekordset mädamuna! Automaks kavatsetakse kehtestada veel sel aastal!

-
26.06.2023
Auto on Eestis pigem tarbenähtus ja selle maksustamine oleks hoop enamikule inimestest.
© Uued Uudised

Valetajate koalitsiooni rahandusminister Mart Võrklaev (Reformierakond) ütles, et soovib automaksu teemal avada “avaliku debati” pärast oma puhkust juuli keskpaigas, kui on plaanis tulla välja automaksu eelnõu väljatöötamisekavatsusega (VTK).

 

Võrklaev automaksu sisust praegu rääkida ei soovinud. “Ma sisu osas ei annaks praegu üldse kommentaare, sest see ongi selle VTK mõte, et tullagi nende mõtete ja küsimustega välja ja arutada nende üle,” lausus Võrklaev ERR-ile.

Selle “arutamise” mõtleb Võrklaev muidugi mitte arutamist, vaid automaksu idee jõuga kehtestamist ja avalikkusele pähemäärimist.

Valitsuse eesmärk on sügiseks saata automaksu eelnõu Riigikokku ja enne aasta lõppu vastu võtta. “Plaan on meil olnud see sügisel riigikogus ära menetleda,” ütles Võrklaev.

Rigikogu liige Varro Vooglaid (EKRE) kommenteeris: “Olemasolevad maksud tõstetud, asub valetajate koalitsioon kehtsetama uusi. Kui ma seejuures kuulen, et vastuvaidlemist mittesalliva läbirammimise plaani kirjeldamiseks kasutatakse jälle sõnu “avame arutelu”, siis tekib lihtsalt iiveldustunne. Iseenesest pole muidugi üllatav, et valetajate retoorika ongi valelik. Samas on päevselge, et see “arutelu” ei ole midagi muud kui ette langetatud otsuse avalikkusel kurgust alla surumise meetod.”

Riigikogu liige ja EKRE fraktsiooni aseesimees Helle-Moonika Helme (EKRE)  ütles: “Mart Võrklaev ja Kaja Kallase valitsus hauvad eesti rahvale järjekordset mädamuna. Juulis, hapukurgihooaja ja puhkuste perioodil avada “arutelu” automaksu üle. Kusjuures juba on ette määratud, et septembris tuleb eelnõu ja uuest aastast hakkab automaks kehtima. Ja toob valitsusele sisse 120 miljonit. Ehk et kui kõik ärkavad, on valitsuse “arutelu” juba toimunud. Eks see lähe juba kevadel sissetallatud rada mööda, kus Opositsioon teeb kõvasti obstruktsiooni, see defineeritakse kui riigi toimimise takistamine ja võetakse kasutusele usaldushääletus kui õigustus automaksu läbisurumiseks.

Käisin eile just Võrumaal, sängitasime mulda minu isa ja ema põrmud Vastseliina kalmistule. Sõitsin läbi Eestimaa ja vaatasin, kuidas inimesed elavad. Ja just mõtlesin, et kui palju on neid nõuka-aegseid korterelamuid, kus elab suur hulk Eesti peresid. Kortermajade esised olid autosid täis, sest inimesed sõltuvad sealkandis suuresti auto olemasolust. Kui võtta neilt ära võimalus autot omada või teha see veelgi kallimaks, siis muutub suuresti mõttetuks ka sealkandis elamine tervikuna. Lõuna-Eesti vähesed tööandjad neis kohtades asuvad enamikest töötajatest autosõidu tee kaugusel.

Ehk et mis ma oskan öelda – sügisel alustame järjekordset võitlust selle stagneerunud ja korruptiivse seltskonna vastu, selle väikese kildkonna vastu, kes on kaaperdanud eesti rahvalt tema riigi ja arvab, et võib teha kõike.”