Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valetajate koalitsioon valetab edasi

18.07.2023
Reegleid teeb ümber ka Riigikogu aseesimees Toomas Kivimägi, kelle kunagised obstruktsioonilised ettepanekud nõudsid õigust abiellumiseks alaealistega.
© UU

Praeguse võimukoalitsiooni pidevat valetamist vahendab taas meedia, kirjutades, et Riigikogu vanematekogu otsis möödunud nädalal rohtu parlamendi töövõimetuse vastu, kuid ühest lahendust veel kokku leppida ei suutnud.

Kuigi Postimees nii väidab, teatab Riigikogu aseesimees Toomas Kivimägi Reformierakonnast, et oli koosoleku tulemuste üle rõõmus, tema hinnangul tehti koalitsiooni ja opositsiooni jagelemises suur samm lahenduse poole. Eriti tunnustab ta Keskerakonna esimeest Jüri Ratast, kes olevat olnud nõus tagasi võtma arupärimised, kus on üks ja sama küsimus esitatud kõikidele ministritele.

Isamaa fraktsiooni esimees Helir-Valdor Seeder seevastu ütles Postimehele, et mingisuguse kompromissi või lahenduseni vanematekogu koosolekul tema meelest küll ei jõutud. Ka Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Jevgeni Ossinovski ei näe sügist eriti helgena.

Kogu jutust selgub, et Reformierakond ja Kivimägi valetavad jälle, püüdes näidata, nagu oleks neil mingeidki võimalusi. Kivimägi valetab ka selles, et neil olla enamusmandaat, kuid seda ju pole – enne valimisi valetati samuti, kui varjati oma kavatsust makse tõsta, nüüd aga üritatakse vargsi läbi suruda järgmist maksu, automaksu. Kui hea tulemus saadakse valijaid tüssates, siis ei ole see legitiimne.

EKRE esimees Martin Helme neil libarääkimistel ei osalenud – nimelt on ta ammu öelnud, et kompromisse tulnuks otsida enne maksutõusude ja homoseaduse läbisurumist, ja nüüd, kus valetajate koalitsioonil on enamik asju käes, on mistahes kompromisside otsimine nonsenss, valitsusel tulebki elada oma teerullipoliitika tagajärgedega.

Uued Uudised