Valgevene riiklik terrorism lõhestab ka Eesti võimukoalitsiooni

Eesti,
- Updated
©UU
Reformierakondlane Aivar Sõerd (pildil) ründas omaenda koalitsioonipartnerit Valgevene terrorismi osas.

Korruptsioonikoalitsiooni armastuseta mõistusabielu sai uue tõestuse, kui reformierakondlane Aivar Sõerd ründas keskerakondliku taustaga võimuinstitutsioone, täpsemalt välisminister Eva-Maria Liimetsa ja majandusministeeriumi.

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni liige Aivar Sõerd avaldas imestust Eesti võimude reaktsiooni üle Ryanairi lennuki Minskis maanduma sundimisega seoses Valgevene õhuruumis. Tema hinnangul vääriks intsident kiireid ja konkreetseid otsuseid ja tegevusi, vahendab ERR.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Eilne ennekuulmatu riiklikul tasemel terroriakt Ryanairi reisilennukiga tänasel Euroopa Liidu asjade komisjoni istungil päevakorras polnud. Aga siiski oli meil punkt välisministrite eelseisva kohtumise teemal ja seoses sellega sai küsida Eesti välisministrilt teema kohta,” kirjutas Sõerd sotsiaalmeedias.

Sõerd rääkis, et küsiski konkreetselt Valgevene lennufirma Belavia lennuühenduste peatamise kohta. “Välisminister vastas, et lennuühendusi on siiski vaja ja viitas ka Valgevene kodanikeühendustele, kelle huvides polevat ühenduste katkestamine,” vahendas ta.

“Minister lisas, et küsimust ikkagi analüüsitakse. Hiljem tuli sama erakonna juhitud majandusministeeriumi teade selle kohta, et ministeerium on siiski valmis tühistama Belavia lennuliini,” lisas Sõerd.

“Küsisin ka Valgevene transiidi kohta raudteetranspordi valdkonnas. Vastus oli, et transiidi osas sekkumisel tuleb kõigepealt hinnata majanduslikke mõjusid. See oli mõneti üllatav vastus, sest arvestades toimunud terroriakti kaalu ja tõsidust eeldaks ikka kiireid ja konkreetseid otsuseid ja tegevusi,” märkis Sõerd veel.

Seega läheb ka Eesti korruptsioonikoalitsioonil sanktsioonide kehtestamisel esmalt käiku majanduslik huvi. Mille poolest on Eesti siis parem Saksamaast, kes gaasijuhtme Nord Stream 2 puhul tõrjub Venemaa-vastaseid sanktsioone samuti oma majandushuvidega?

Ehk selgitab välisminister Eva-Maria Liimets, miks riikliku terroriakti puhul Valgevene poolt hakatakse Eesti poolelt majandushuvidele viidates sanktsioonidega venitama? Kas seetõttu, et sealt tulevate lennukitega tuuakse Eestisse reformierakondlikku võõrtööjõudu?

Mis aga puutub Kaja Kallase valitsusse, siis taas ei tea üks pool, mida teine teeb ehk valitsuspartnerid ei tööta kooskõlastatult. Lisaks sellele avaldab Reformierakond Aivar Sõerdi näol vastuolud meedias, süüdistades valitsuspartnerit, mis pole koalitsiooni puhul normaalne.

PortoRollo valitsus on jällegi tõestanud, et kahe ALDE-partei selline kooselu mõjub riiklikule poliitikale hukutavalt.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused