Valid Indrek Tarandi ja sotsid, saad rahvusmeelsuse “pidalitõve” eest hoiatava Macroni!

Eesti,
©Priit Simson/ Ekspress Meedia
Indrek Tarand on eestimeelsusele juba ammu risti peale tõmmanud.

Väljend “Ütle mulle, kes on su sõbrad ja ma ütlen, kes oled sina ise!” muutub eriti aktuaalseks enne valimisi.

Indrek Tarand on Euroopa Parlamendis esindamas ilmselgelt globalistlikke jõude ja seetõttu peaks eestimeelne valija temast kui katkust eemale hoidma, sest Tarandi sõber, Prantsusmaa president Emmanuel Macron on rahvuslusele sõja kuulutanud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tarand võttis sõna seoses uue poliitkamba Eesti 200 ilmumisega ja viitas kohe Macronile. “Kui paljud on võrrelnud uut erakonda Eesti 200 Prantsusmaa protestiliikumisega, mille juhina tõusis riigi etteotsa Emmanuel Macron, siis europarlamendi saadiku Indrek Tarandi hinnangul puudub Eesti 200-l Macroniga sarnane karismaatiline juht,” vahendab BNS.

“Euroopa Parlamendi saadik Indrek Tarand pakkus koostööd Prantsuse presidendile Emmanuel Macronile, kes loob teda võimule toonud poliitilise liikumise En Marche! baasil uut üle-euroopalist organisatsiooni,” kirjutas ERR 17. aprillil.

Eelmisel nädalal aga ründas Macron teravalt Ungarit ja Poolat ning hoiatas: “Euroopat ähvardab oht “natsionalistliku pidalitõve” ees!”

Macron tõmbas paralleele kolmveerandsajandi taguste sündmustega. “Hirmudest lõhestatud Euroopas, kus on tagasi rahvuslus ja majanduskriisi tagajärjed, on näha süstemaatiliselt peaaegu kõike, mis iseloomustas Euroopat Esimese maailmasõja lõpu ja 1929. aasta (majandus)kriisi vahel,” märkis ta. “Seda tuleb meeles pidada, säilitada selge pea ja teada, kuidas vastulöök anda,” lisas Macron.

Siit saabki tõmmata paralleele: Macron hoiatab “natsionalismi” eest ja kutsub vastulööki andma, seega võimendub rahvuslusevaenulik makronism ka Eestis Indrek Tarandi ja sotside kaudu. Aga Tarandile võiks ka meelde tuletada, et “karismaatilise” Macroni populaarsus sulab sama ruttu kui liustikud globaalse kliimasoojenemise aegu.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused