Konservatiivse Rahvaerakonna volikogu: Valijamehed peavad ära hoidma riigikaaperdamise katse!

Eesti,
- Updated
volikogu, Mart Helme

Täna võttis Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna volikogu vastu poliitilise deklaratsiooni, mille Uued Uudised avaldab täismahus.

Valijamehed peavad ära hoidma riigikaaperdamise katse!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti presidendivalmiste esimesed kolm vooru tõestasid veenvalt, et parteipoliitilist skeemitamist Riigikogus ei ole võimalik vältida. Pigem vastupidi – praegune valimiste kord loob kõik tingimused lehmakauplemiseks, mille negatiivsed tagajärjed maksab kinni Eesti rahvas.

Seepärast tervitab Konservatiivne Rahvaerakond presidendivalimiste jõudmist valimiskokku. Valimiskogu ei asenda küll presidendi otsevalimist, aga on presidendi valimiseks siiski demokraatlikum viis kui parlamendihääletus.

Valimiskogu ees seisab äärmiselt vastutusrikas ülesanne – hoida ära mugava või teiste poolt manipuleeritava presidendi jõudmine Kadriorgu ning Eesti mandumine. Riigi võtmetähtsate institutsioonide langemine ühe erakonna või huvigrupi kätte tähendab sisuliselt riigi kaaperdamist ja kujutab endast ohtu Eesti demokraatiale.
Põhiseaduse järgi on president vahekohtuniku ehk põhiseaduslike institutsioonide tasakaalustaja rollis. Talle on muu hulgas antud õigus jätta välja kuulutamata parlamendis vastu võetud seadusi.

Konservatiivse Rahvaerakonna volikogu leiab, et Eesti presidendiks ei tohi saada ilma isiklike seisukohtadeta poliitkorrektne ruupor. Marionetist president ei ole tasakaalustaja ega suuda täita presidendi ülesandeid.
Eesti presidenditooli väärib isik, kes oma senises tegevuses ja väljaütlemistes on lähtunud põhiseaduse preambulist, mille kohaselt meie riigi eesmärk on tagada eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimine läbi aegade.

Eesti president peab olema isik, kelle südameasjaks on kogu Eesti – nii linnade kui ka külade, nii keskuste kui ka äärealade tasakaalustatud areng. Tulevane president peab olema julge ja iseseisev tegutseja, kes suudab hakata vastu katsetele suruda meile peale rahvale vastumeelseid seadusi. Presidendi puhul on oluline, et ta ei lähe Kadriorgu õpipoisiks, vaid omab juba kogemusi nii sise-, välis- kui ka julgeolekupoliitikas.

Kõigist presidendikandidaatidest vastab nendele tingimustele kõige paremini Konservatiivse Rahvaerakonna kandidaat Mart Helme.

Mart Helme on tõestanud, et ta ei ole võimu esindaja rahva ees, vaid rahva esindaja võimu ees.
Kutsume valijamehi üles usaldama oma südametunnistust ning toetama 24. septembril toimuval valimiskogul suursaadik Mart Helme kandidatuuri.

Eesti rahvas väärib meie rahvuslike huvide eest seisvat julget, aatelist, asjatundlikku ja kogenud presidenti!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused