Valimiste eetikapuudus: võimumehed soovitavad vallakodanikul “meie mees” valida

Eesti,
©Teet Malsroos/Õhtuleht
Enne valimisi püütakse valijaid igati moosida. Pilt on illustratiivne.

Enne europarlamendi valimisi on sagenenud juhused, kus täidesaatva või seadusandliku võimu esindajad kutsuvad omavalitsuse kodanikke hääletama kindla erakonna kandidaadi poolt, mis rikub valimiste ja ametieetikat.

Jutt käib inimestest, kes kasutavad vallavolikogu saadiku või võimuametniku autoriteeti, et muuta enda erakonnakaaslase kandidatuur lihtvalija silmis kaalukamaks – kui kõrged mehed soovitavad, ju ta siis õige ja vajalik mees on!

“Mulle tuli postkasti Vinni vallavolikogu liikmelt kiri, mis kutsub hääletama Europarlamendi valimistel Riho Terrase poolt. Kirjal pole ühtegi viidet, et tegu oleks poliitilise reklaamiga, vaid kogu rõhk on vallavolikogu liikme autoriteetsusel ja usaldusväärsusel ning isiklikul pöördumisel, millele viitab ka kirja all olev autori allkiri. Esmalt arvasin, et see on kohaliku mehe isiklik initsiatiiv avaldada oma partei kandidaadile toetust, aga kirjal puudub isegi Isamaa logo,” kirjutab EKRE liige ja Vinni vallavolikogu saadik Evelin Poolamets.

“Täna helistas Räpina vallavolikogu liige ja EKRE liige  Vladimir Kondratjev, kes ütles, et talle saabus sama sisuga kiri, ainult et sedapuhku oli alla kirjutanud vallavanem, kes on veelgi mõjukam mõjutaja kui volikogu liige. Arvata võib, et sarnast agitatsiooni kasutatakse ka teistes Eesti piirkondades ja leian, et selline agitatsioon on ebaeetiline,” lisab Poolamets.

Võib vaid ette kujutada, milline skandaal tuleks, kui näiteks Mart Helme saadaks siseministrina inimestele kirja, milles soovitab EKRE kandidaatide poolt hääletada.

Järgnevalt Vinni vallavolikogu liikme Margo Klaasmägi kiri valijatele.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused