“Välisilm” sillas: propagandakanal suleb Merkelit ülistades silmad Saksamaa allakäigu ees

Rubriik Eesti On
©Kuvatõmmis (livesteam)
Tallinn Digital Summit

Esmaspäevane “Välisilm” uuris, kas Saksa koalitsioonilepe ka Eestile mingeid väljavaateid pakub, ERR-i propagandasaate tõdemused aga tõestavad, et midagi head sealt loota pole.

“See lahendus, mis koalitsiooni näol leiti, ei ole kindlasti see, mida kõige rohkem taheti, aga stabiilsus on kindlasti väärtus ja Angela Merkeli selline kindlakäeline juhtimine on Saksamaale head teinud,” märkis TLÜ Saksa kultuuriloo dotsent Maris Saagpakk.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Uute Uudiste toimetus juhib tähelepanu sellele, et Merkeli populaarsus on Saksamaal tugevasti langenud, tema vangerdused on leidnud vastuseisu nii tema enda erakonnas kui ka liitlase, Kristlik-Sotsiaalse Liidu poolt, samuti on tema vastu välja astunud riigi äriringkonnad. Selle taustal tundub dotsent Saagpaki  arvamus liigoptimistlikuna, tegu on pigem propagandistliku ülistamisega.

ERR kirjutab, et et marurahvusluse ja parempopulismi haripunkt Lääne-Euroopas on tõenäoliselt ületatud ning tagasipöördumine tsentrismi ja Euroopa Liitu väärtustava mõtlemise juurde üldine. Samas näitavat ka Saksamaa koalitsioonileping, et midagi olulist olevat peavooluparteide mõtteviisis muutunud. Otse parempopulistidele lõivumaksmiseks seda vahest nimetada ei saavat, ent 2015. aasta poliitikat, mis kõigile põgenikele ukse lahti jättis, kolm aastat hiljem enam ei kohtavat. “Paremkonservatiivsele Alternatiiv Saksamaale (AfD) valijale tahetakse anda märk sellest, et ka meie hoolime Saksamaast, meile on oluline saksluse ja sakslaste käekäik,” mainis Saagpakk.

Jällegi on tegu täieliku tõe pea peale pööramisega. Saagpakk kiidab koalitsiooniparteisid selle eest, et “2015. aasta poliitikat  kolm aastat hiljem enam ei kohta”, halvustades samas niinimetatud parempopulismi. Suur kahju Euroopale ja Saksamaale on juba tekitatud, massiimmigratsioon on riigi võõrastega üle ujutanud, sakslaste tegelikud väärtused peaaegu hävitanud ja  Saksa kultuuriloo dotsent leiab, et nüüd on kõik korras, sest Merkelile on mõistus tagasi tulnud? Samas jätab Saagpakk tähelepanuta, et AfD just sellise poliitika eest hoiataski, millest Merkel koos oma liitlastega nüüdseks väidetavalt on loobunud.

ERR paneb lõpetuseks eriti optimistliku prognoosi: “Eestile on tugevam Euroopa Liit ning seega stabiilsem ümbruskond niikuinii hea. Saksamaa uus koalitsioonilepe aga annab Eestile veel erilisi võimalusi. “Konkreetselt Eesti jaoks avanevad ärilised väljavaated, sest uus koalitsioonileping peab digiteerimist võtme-eesmärgiks, mis tähendab ohtralt ruumi ja ärivõimalusi e-valitsuse, e-tervishoiu ja haridussüsteemi digiteerimiseks,” arvas Saksa-Balti kaubanduskoja juht Schröder.”

Jääb üle küsida: mida on Saksamaa tegelikult Eestile head andnud?  Ei maksa unustada, et Saksa põllumehed saavad Eesti omadest märgatavalt suuremaid toetusi, Schröder aga on tuntud üsnagi Vene-meelse tegelasena, kes oli avalikult vastu sanktsioonide kehtestamisele Venemaa vastu seoses Ukraina kriisiga. Kantslerina toetas ta Nord Stream torujuhtmeprojekti, mis allkirjastati tema ametiaja viimastel päevadel, ta on ka Rosnefti juhatuse nõunik. Kas sellise poliitiku lubadusi maksab Eestil tõsiselt võtta?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused