Väliskaubanduse ja infotehnoloogiaministri kandidaat Marti Kuusik: internetivabadust ei tohi piirata!

Eesti,
- Updated
©UU
Marti Kuusik

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaministri kandidaadi Marti Kuusiku sõnul peab Eesti seisma Euroopa Liidus interneti- ja sõnavabaduse säilimise eest.

Kuusik tunnustab praeguse justiitsministri Urmas Reinsalu seisukohta, mille kohaselt Eesti ei toetanud autoriõiguste direktiivi vastuvõtmist Euroopa Nõukogus.

„Vastuoluliselt direktiivil on suur mõju ettevõtlusvabadusele, sõnavabadusele ja privaatsusõiguse põhimõtetele. EKRE ei toeta ühelgi tasandil direktiive, mis toovad kaasa sõnavabaduse ja internetis leviva info piiramise,“ ütles Kuusik.

„Peame püüdlema maksimaalse internetivabaduse poole. Nii nagu 2012. aastal palju kõneainet ning meeleavaldusi põhjustanud ACTA-leping on ka tänane autorikaitse direktiiv väga vastuoluline.“

Kuusik kavatseb tulevase ministrina laua äärde kutsuda internetivabadust kaitsvad aktivistid, kes on tähelepanu juhtinud praeguse direktiivi puudustele.

“Eesti ettevõtjate ja teiste asjast huvitatud pooltega tuleb koos kindlaks teha direktiivi puudujäägid ning analüüsida selle mõju internetikasutajatele, ettevõtetele ja võimalikku riivet sõnavabaduse suhtes. Võimalik, et juba suvel kogunev uus europarlamendi koosseis suhtub sellesse direktiivi oluliselt kriitilisemalt.“

Euroopa Liidu Nõukogu võttis esmaspäeval vastu autoriõiguste direktiivi, mis annab internetis sisutootjatele suuremaid õiguseid internetihiidude nagu Google’i ja Facebooki suhtes. Direktiivi vastu olid kuus liikmesriiki: Itaalia, Luksemburg, Holland, Poola, Soome ja Rootsi. Erapooletuks jäid Eesti, Belgia ja Sloveenia. Direktiivi toetas 19 liikmesriiki.

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused