Välismaal elavad Eesti kodanikud valisid ülekaalukalt EKRE-t

Eesti,
- Updated
©UU
EKRE valimispidu Soomes Helsingis.

Välismaal hääletanud Eesti kodanikud hääletasid Riigikogu valimistel kõige rohkem Konservatiivse Rahvaerakonna poolt, kokku läks EKRE arvele 43,7 protsenti välismaal antud häältest.

Riigikogu valimistel hääletas välisriikides 2106 Eesti kodanikku, neist 921 andis oma hääle EKRE-le.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Valimiste võitja Reformierakond sai välismaalt kaks ja pool korda vähem hääli ehk 360 valija toetuse. Kokku valis välismaal hääletanutest Reformierakonda 17 protsenti valijatest.

Välismaa valijate seas oli populaarsuselt kolmandal kohal Sotsiaaldemokraatlik Erakond, mis sai 211 häälte ehk 10 protsenti häältest. Keskerakond sai 200 ehk 9,5 protsenti ning Isamaa 191 ehk üheksa protsenti häältest. Ülejäänud kümmekond protsenti häältest jagunes teiste kandideerinud poliitiliste jõudude vahel.

Välismaal sai Eesti esindustes hääletada 16.- 21. veebruarini. Hääletada sai kokku 35 riigis ja hääle andmiseks oli avatud 40 valimiskohta. Siseministeeriumi andmetel oli hääletamisõigus 77 881 alaliselt välismaal elaval kodanikul.

Võimalik oli e-hääletada, hääletada välisesinduses kohapeal ning kirja teel. Kolm suurema hääleõigusega väliseestlaste arvuga riiki on Soome (39 746 inimest), Venemaa (8872 inimest) ja Suurbritannia (6553 inimest).

Allikas: BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused