Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Välismaine ettevõtja nõuab Riigikogult suuremat sisserännet, sest tema töötajad löödi üle

28.04.2023
“Parliament”, aita Singhi, kelle töötajad löödi konkurentide poolt üle. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Riigikogu saadikud on saanud kirja kelleltki Eestis tegutsevalt ettevõtjalt Dalit Singhilt, kes nõuab Riigikogult sisuliselt suurema sisserände lubamist, sest tema kokad olevat konkurentide poolt üle löödud ja edasitegutsemine seega küsimärgi all.

Dalit Singh nõuab nüüd Riigikogult “tugevamat” seadust, mis tagaks selle, et tema saab rohkem töötajaid siia tuua. Ettevõtja nimi vihjab sikhi päritolule, seega siis Indiast.

Uued Uudised on varemgi kirjutanud, et mitte ainult venekeelsed, vaid ka inglisekeelsed sisserändajad ei õpi eesti keelt. Kiri välismaalaselt Eesti parlamendile eesti keeles oleks märgatavalt mõjusam olnud.

Eestis on juba olemas enam kui tuhandelised Nigeeria, Pakistani ja India ning jõudsalt kasvavad ka Iraani, Bangladeshi, Türgi jpt riikide kogukonnad. Kapol on olemas oma riskiriikide määratlus ja ta on hoiatanud nendest riikidest pärit kogukondade tekke eest Eestis. Samuti on kapo hoiatanud suurte kogukondade puhul paralleelühiskondade tekke eest.

2020. aasta kapo aastaraamatus kirjutati: “Riskiriikidega seotud kogukondades on aina selgemalt välja joonistumas süsteemsed probleemid, mis soodustavad ja loovad kogukonnasiseseid sõltuvus- ja kuritegelikke suhteid.  Eestis ettevõtlusega tegelevad riskiriikide kodanikud võtavad fiktiivselt tööle oma rahvuskaaslasi, et soodustada nende sisserännet. Nimetatud juhul saab isik Eestis elamisloa või pikaajalise viisa, mille kehtivuse ajal on tal võimalik otsida tegelik töökoht Eestis või siis edasi liikuda teise Euroopa Liidu riiki.”

Ettevõtja kirjast selgub, et vajalik tööjõud on teiste poolt üles ostetud – ehk on siis hoopis majandusmudel vale, kuid Eesti riik peab talle nüüd odavamad töötajad kindlustama? Eesti majandus on niigi viimase viie aastaga tugevasti odavtööjõule suunatud, seda oma ettevõtjate nõudel – nüüd nõuavad siis ka välismaalased Eesti muutmist IT-riigist odavtööjõu riigiks.

Eesti on niigi venestunud, pole siia vaja veelgi suuremat “mitmekesisust” ja kuigi välisinvestorid on oodatud, peavad nad siiski jääma ka tööjõu puhul kvootide piiresse – sest rahvusriigis pole need kehtestatud sugugi vaid heast peast, nende kaitstakse eestlaste positsiooni oma riigis.

Uued Uudised

From: Daljit Singh <daljit012@icloud.com>
Sent: L 18.03.2023 10:28
To: Riigikogu Kantselei <Riigikogu.Kantselei@riigikogu.ee>
Subject: Information
Respectfully , Estonian Parliament Members . I am Dalit Singh and Wife Erle Läni Singh Owner
from Ersikada Invest OÜ, We have a food Business Bamboo Garden Rakvere and WokkIN (JÖHVI
,NARVA,RAKVERE) . In our company near about 30 Employees are working some of them so long time
with us. Now is situation we brought chefs with D -Visa From India but another company going to
secret deals with them for more money or more dream.For the shortage of chefs our Business very
near to the shutdown . Today I am asking to all our Parliament Members why ? Estonian not making
strong law to make square the All company’s whose businesses are depend upon internationally. I
and my wife again and again requesting for this serious meter bring in parliament for discussion.
Thanks with Best Regard Dalit and Erle.