Välisministeerium kutsus välja Vene suursaadiku, Balti riigid mõistsid Kremli hukka

Eesti,
©Scanpix
Vene karu näitab maailmale üha vihasemalt hambaid. Pilt on illustratiivne.

Välisministeerium kutsus neljapäeval välja Vene suursaadiku seoses katsetega õigustada nõukogude okupatsiooni.

Välisministeerium kutsus Venemaa Föderatsiooni suursaadiku Eestis välja seoses hiljutiste avaldustega, milles püütakse kujutada Eesti okupeerimist ja jõuga liitmist Nõukogude Liiduga õiguspärasena.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Viimastel päevadel on Venemaa Föderatsiooni saatkond avaldanud oma sotsiaalmeedia kanalites rea ajalugu võltsivaid postitusi.

Kolmapäeva õhtul tegi Venemaa välisministeerium avalduse, kus üritati juunipööret ja sellele järgnenud sündmusi kujutada vabatahtlikena, jättes täiesti mainimata repressioonid terve okupatsiooniaja vältel.

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul mõistab Eesti täielikult hukka kõik katsed ajalugu võltsida. “Venemaa püüab jätta muljet, nagu legitiimsus saaks sündida relva ähvardusel, repressioonid vastastikusel nõustumisel – see on ülimalt küüniline,” ütles välisminister.

“Kutsusime Venemaa saadiku välja tänasel päeval, kui tähistame Wellesi deklaratsiooni 80. aastapäeva – dokumenti, mis pani aluse kogu okupatsiooniaja väldanud mittetunnustamispoliitikale ja näitab selgelt, et juba 1940. aastal nägi vaba maailm Nõukogude Liidu tegevustes ebaseaduslikku jõuga annekteerimist,” selgitas välisminister.

Nii Molotov-Ribbentropi pakti tagajärjel alanud Teise maailmasõja kui okupatsioonide tulemuseks oli Eestile veerandi elanikkonna kaotus sõjas hukkunute, küüditatute, hukatute ja Eestist põgenenute näol. Lisaks olid pool sajandit kestnud nõukogude okupatsioonil rasked demograafilised, ökoloogilised, majanduslikud ning ka kultuurilised mõjud.

Neljapäeva hommikul tegid USA, Eesti, Läti ja Leedu välisminister ka ühisavalduse, milles kinnitasid tugevat vastuseisu kõikidele Venemaa katsetele ajalugu ümber kirjutada. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused