Välisministeerium kutsus välja Vene suursaadiku, Balti riigid mõistsid Kremli hukka

Eesti,
©Scanpix
Vene karu näitab maailmale üha vihasemalt hambaid. Pilt on illustratiivne.

Välisministeerium kutsus neljapäeval välja Vene suursaadiku seoses katsetega õigustada nõukogude okupatsiooni.

Välisministeerium kutsus Venemaa Föderatsiooni suursaadiku Eestis välja seoses hiljutiste avaldustega, milles püütakse kujutada Eesti okupeerimist ja jõuga liitmist Nõukogude Liiduga õiguspärasena.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Viimastel päevadel on Venemaa Föderatsiooni saatkond avaldanud oma sotsiaalmeedia kanalites rea ajalugu võltsivaid postitusi.

Kolmapäeva õhtul tegi Venemaa välisministeerium avalduse, kus üritati juunipööret ja sellele järgnenud sündmusi kujutada vabatahtlikena, jättes täiesti mainimata repressioonid terve okupatsiooniaja vältel.

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul mõistab Eesti täielikult hukka kõik katsed ajalugu võltsida. “Venemaa püüab jätta muljet, nagu legitiimsus saaks sündida relva ähvardusel, repressioonid vastastikusel nõustumisel – see on ülimalt küüniline,” ütles välisminister.

“Kutsusime Venemaa saadiku välja tänasel päeval, kui tähistame Wellesi deklaratsiooni 80. aastapäeva – dokumenti, mis pani aluse kogu okupatsiooniaja väldanud mittetunnustamispoliitikale ja näitab selgelt, et juba 1940. aastal nägi vaba maailm Nõukogude Liidu tegevustes ebaseaduslikku jõuga annekteerimist,” selgitas välisminister.

Nii Molotov-Ribbentropi pakti tagajärjel alanud Teise maailmasõja kui okupatsioonide tulemuseks oli Eestile veerandi elanikkonna kaotus sõjas hukkunute, küüditatute, hukatute ja Eestist põgenenute näol. Lisaks olid pool sajandit kestnud nõukogude okupatsioonil rasked demograafilised, ökoloogilised, majanduslikud ning ka kultuurilised mõjud.

Neljapäeva hommikul tegid USA, Eesti, Läti ja Leedu välisminister ka ühisavalduse, milles kinnitasid tugevat vastuseisu kõikidele Venemaa katsetele ajalugu ümber kirjutada. (BNS)

7 commentsOn Välisministeerium kutsus välja Vene suursaadiku, Balti riigid mõistsid Kremli hukka

 • Avatar

  Valesti on see, et uskumatu toomas kirjutab solki kokku moskva tellimusel! Sellise idiootse loogika järgi tuleb välja, et Tshehhias polegi kunagi okupatsiooni olnud, sest benesh vabatahtlikult kirjutas kõigile dokumentidele alla, mis lasid saksa vägedel rahumeelselt sisse marssida, pealegi ei korraldatud Tshehhias põliselanike vastaseid Siberisse küüditamisi, nagu vene okupandid stalini juhtimisel okupeeritud Eestis korraldasid!

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Kui meie tolleaegne rahva poolt valitud parlament võttis vastu otsuse astuda liitu siis mis saab olla pildil valesti ?
  Kas meie mälu on ja peab olema tendentslik st.mis ei meeldi seda ei mäleta ja mida ei mäleta seda pole olnud ??
  Meie iidol valge isa mäletab aastat 1940 hästi aga neli-viis aastat hilisemaid kokkulepped Roosevelt Stalin ei meenu enam !
  Me näeme koledasti vaeva,et sõna ajaloolane võrduks sõimusõnaga kuigi ajalooteaduskonnas olid õpingud lihtsamad kui tehnilistel erialadel!

 • Avatar

  Lahendus iseenesest ju olemas, kuulutame Pätsu diktatuuri seadusevastaseks ja kõik lepingud hoobilt kehtetud. Millal ohvritele memoriaali püstitame?

 • Avatar

  Kõige suurem nali kogu selle venemaapoolse ajaloovõltsimise juures on see, et 1933. aastal Londonis toimunud majandusalasel konverentsil kirjutati just Nõukogude Liidu initsiatiivil alla agressiooni mõiste määratlemise konventsioonile. Alla kirjutasid konventsioonile 3. augustil 1933. aastal Iraan, Afganistan, Poola, Rumeenia, Läti, Eesti ja Nõukogude Liit. Selle konventsiooni teine punkt pidas muuhulgas agressiooniks mingi riigi vägede viimise teise riigi territooriumile isegi sõda kuulutamata ja neljas punkt rääkis mereblokaadist kui agressiooniaktist.

 • Avatar

  Karu pilt on hea ja söögipoolise eest hoolitsemine igati õigustatud. Aastaid tagasi sai välja käidud, et aastal 2020 elame tsaari kotka all?

 • Avatar

  Ja väike vend EL alustab näpuharjutuseks värskete lepingte ümberkirjutamise katsetest. Uskumatu, kuipalju paralleele saab tõmmata EL=venemaa vahele ja neid aina lisandub ja lisandub. Kindel vahe on küll selles, et nõukaajal toitis Eestimaa oma suud ja varustas ka suurt vennasrahvast, EL saadab aga meile siia oma saasta, mis on rikkalikult mürgitatud (puu ja köögiviljad) ja E-sid täis topitud (vaja kaugelt trantsportida ja ülipikka säilivusaega). Lisaks üritab EL seda saasta hävitama siia järele saata mugavuspagulaste karja. Odavam oleks ju see kraam saata otse nendesse riikidesse, kus seda vajatakse. Veel parem, visaku välja või lasku vabatahtlikult minna riikidel, kellele EL ei ole ühel või teisel põhjusel vastuvõetav ja loogu liit nende riikidega, kust migrante sisse veetakse. Peaks ju kõik rahul olema: ühtedele tuuakse hüved ja abi koju kätte, teised ei pea pead vaevama, kuidas neid jagada ja kust kõrgeltkvalifitseeritud tööjõudu saada – kõik oma liidu sees.

  • Avatar

   Meie firma masinapark asub ühe eesti suurima aiandi aabruses ja kenasti on näha kuidas sealt ronivad välja Poola numbrimärkidega poolhaagised,kas tõest pakuvad eesti sisest veoteenust?Tegelikult müüakse kogu kraam Euroopasse ja tagasi veetakse närust poola sodi mille üliausad eesti talunikud kalli hinnaga eestlastele maha sokutavad.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused