Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Välisministeerium tahab pagulaskvootide ettepanekut “põhjalikult läbi vaadata”

21.05.2015
vm

Välisministeerium teatas oma kodulehel, et Euroopa ja Atlandi-ülese koostöö küsimuste asekantsler Mart Laanemäe kohtus eile Pariisis Prantsuse Euroopa asjade riigisekretäri Harlem Désir’iga. Mõtteid vahetati nii rahvusvaheliste kui kahepoolsete aktuaalsete teemade üle.

Loomulikult peatuti kohtumisel pikemalt Aafrikast Euroopa Liitu tungivate immigrantide küsimusel. Laanemäe sõnul on Eesti ja Prantsusmaa ühisel seisukohal, et “põgenike probleemi peab Euroopa Liidus ühiselt lahendama”. Laanemäe ja Désir jagasid arvamust, et “Euroopa Komisjoni ettepanekut kvootide osas tuleb põhjalikult läbi vaadata”, teatas Välisministeerium.

Samuti arutati kliima- ning energiapoliitikat. Laanemäe rõhutas gaasi- ja elektritaristu arendamise olulisust, et kaotada energiasaared ja luua ühtne Euroopa Liidu energia siseturg. Kolleegid olid ühel meelel kliimamuutuste vastu võitlemisse panustamise osas. Arutlusel oli ka Riias 21.-22. mail toimuva idapartnerluse tippkohtumise ettevalmistamine ning viimased arengud Ukrainas ja suhetes Venemaaga.

Kuna Eesti ja Prantsusmaa on mõlemad avalikult väljendanud seisukohta, et pagulaste vastuvõtmine peaks jääma vabatahtlikuks, võiks oodata, et mõlemad ametnikud leppisid kokku vastuseisus kvootidele. Loodetavasti ei tähenda Välisministeeriumi teate napisõnalisus ja mitmetimõistetavus, et Eesti seisukoht võib ses küsimuses veel muutuda. Eesti europarlamendi kuuest saadikust viis hääletasid kvootide kehtestamise poolt.