Välisministeeriumi ametnik Indrek Tarand ukrainlaste kohta: venestatumat seltskonda oli raske leida

Eesti,
- Updated
©Riigikogu
Indrek tarand (paremal)

Eesti Vabariigi välisministeeriumi konsulaarosakonna töötaja, tippsots ja kunagine Euroopa Parlamendi saadik ning endine presidendikandidaat Indrek Tarand kirjutas päev peale sõja algust 25. veebruaril Eesti Päevalehes ilmunud arvamusloos, et ta ei taipa, mis asi on ukraina rahvas.

Ta kirjutas muu hulgas sõna-sõnalt järgmist: „Muide, ilma isaguguse valehäbita – minul on olnud alati olnud raskusi selle taipamisega, et mis asi see ukraina rahvas on. Venestatumat seltskonda oli nõukogude ajal raske leida (no ehk belarussid olid) ning nende otsatu panus nõukogude võimutsemisse oli ka kahtlustäratav. Kuidas poola setud, donetski kaevandustöölised, odessa juudid, krimmi tatarlased, mitmesuguste kasakate järeltulijad ja sovetlikud venelased saaksid moodustada rahva? Mis sellest, et Stalini armust sellise rahva esindajad ÜRO asutajate hulgas olid?“

See ei ilmunud kusagil võib-olla just mitte kõige selgemal hetkel öötundidel kirjutatuna kusagil sotsiaalmeedia kommentaaris, vaid selle ilmutas ära Eesti Päevaleht/Delfi.

Isegi kui selle jutuga võiks nõustuda, siis sulgege hetkeks silmad ja kujutage ette, milline agoonia oleks lahti läinud, kui nõndaviisi oleks kirjutanud mõni EKRE poliitik… Aga ei, meedia avaldab selle sõja teisel päeval ära, välisminister vaikib, kõik on kõige paremas korras!

Tegemist on sellesama Indrek Tarandiga, kes 2018. aastal kutsus europarlamendi saadikuna kuklalasuga rahvuslasi hävitama. „Kui vaid püssi kätte saaks, laseks kõikidele kodanlikele natsionalistidele kuklasse augu,” kirjutas Tarand sotsiaalmeedia sissekandes.

See pole veel kõik. Kui hiljuti arutleti sotsiaalmeedias selle üle, kes peaks puuetega inimesi esindama, ja kui üks inimene arvas selleks EKRE sobivat, vallandas see Indrek Tarandi ähvardused ja sõimu. “…pane nyyd oma suumulk kinni, mutike! Sa ei kujuta ette eluilmas, mis juhtub kui ma vihastan…ja limpsi oma ekre-jà(ä)tist seni kuni antakse, varsti on see bolshevike projekt trellide taga, kus nende koht!” sõimab Tarand.

Loe siit:

https://epl.delfi.ee/artikkel/96008287/indrek-tarand-surm-fasistidele-eesti-venelased-naidake-et-30-aastat-demokraatiat-on-teile-mojunud?fbclid=IwAR2adqzihA1tCRcGgomRXSf_fKuxqfSBxtimC3C23YYjSgTcMe5BPmDRUd8

 

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused