Välisministeeriumi hinnang huvide konflikti ei käsitlenud

Eesti,
- Updated
Urmas Reinsalu

Välisminister Urmas Reinsalu märkis neljapäeval valitsuse pressibriifil, et rahapesu uurimisega seoses palgatud advokaadibüroo Freeh Sporkin & Sullivan LLP taustauuringus ei käsitlenud välisministeerium huvide konflikti teemat.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reinsalu sõnul oli rahandusministeeriumile edastatud taustauuringus osundus sellele, et kõnealusel advokaadibürool on olnud “kirjusid kundesid, nagu meedias on ka kirjutatud”. “Mingi konkreetse huvide konflikti kohta meil infot selles loogikas ei ole,” ütles Reinsalu.

Reinsalu sõnul andis valitsus mandaadi palgata advokaadibüroo Ameerika Ühendriikidest selleks, et oleks esindatud Eesti riigi huvid. “Siin on kõlanud väited, nagu oleks advokaadibüroo palgatud rahapesu uurimiseks, kuid selleks on mõlemas riigis olemas uurimisasutused,” selgitas Reinsalu. Advokaadibüroo palkamine puudutab Reinsalu sõnul neid menetlusi, mis puudutavad võimalike hüvitiste maksmist kohtuvälistes lepetes.

BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused