Välisminister kinnitab: Eesti distantseerib end ÜRO rändeleppest lähemas tulevikus

Eesti,
- Updated
©Scanpix

Välisminister Urmas Reinsalu lükkas ümber Eesti Päevalehes avaldatud väärinfo, mille kohaselt Eesti valitsus ei kavatse end ÜRO rändeleppest distantseerida.

 

“See uudis [EPL-i artikkel “Tagatoas kuuldud: Reinsalu pani EKRE ÜRO-kirja idee sahtlisse?] ei vasta lihtsalt tõele. Palun inimestel minu kommentaari jagada, et ühiselt väärinfoga võidelda,” kirjutas Reinsalu oma Facebooki lehel.

Reinsalu märkis, et läinud nädalal Riigikogu infotunnis küsis sama küsimus temalt Jevgeni Ossinovski. “Ma andsin selge kinnituse, et konservatiivne rändepoliitika on Eestile ülioluline ning on vajalik ränderaamistiku siduvusest distantseeruda ja lähemas tulevikus võib neid samme oodata.”

Reinsalu kinnitas, et praegu on asutud ÜRO-s aktiivselt tegelema ränderaamistiku järelevalvemehhanismi koostamisega, kuid Eesti diplomaadid on osalusest selles tegevuses distantseerinud. “Minu suunis lähtuski võimalikest otsusest, mida langetame,” ütles Reinsalu.

ÜRO rändeleppest lahtiütlemine on EKRE valimislubadus. EKRE korraldas eelmisel aastal leppega ühinemise vastu mitu meeleavaldust, kuid Eesti toonane valitsus andis leppele siiski heakskiidu.
ÜRO rändelepe toob muu hulgas kaasa islamirände muutmise inimõiguseks ja õõnestab rahvuste ja riikide suveräänsust.

UU

 

LOE LISAKS

Kuidas tunda ära peavoolumeedia libauudist

Eesti rahvas ei soovi rändelepet ja selle vastasust veab EKRE

Surmalõks nimega ÜRO rändelepe – kõik võim migrantidele!

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused