Välisminister Sven Mikser nimetas Marrakechi lepet mittesiduvaks – EKRE võtab seda võimule tulles arvesse

Punasotsist välisminister Sven Mikseri selgitus marrakechi leppe kohta pole tõsiseltvõetav.

Kolmapäevases valitsuse Riigikogu infotunnis esitas EKRE saadik Henn Põlluaas välisminister Sven Mikserile küsimuse 10.–11. detsembril Marokos toimuva ÜRO konverentsi kohta, kus kavatsetakse allkirjastada ülemaailmse turvalisuse korra kohase seadusliku rände kokkulepe.

“Väga hull pealkiri,” märkis Henn Põlluaas alustuseks ja jätkas: “Dokumendi peamine ja läbiv eeldus on, et ränne on hea ja vältimatu, kuigi Euroopa immigratsioonikriis on täiesti selgelt vastupidist tõestanud, ja leppega seatakse riikidele terve rida kohustusi. Kuna tegemist on äärmiselt vastutustundetu leppega, mis täiesti selgelt inspireerib kümneid või isegi sadu miljoneid inimesi migreeruma heal järjel olevatesse riikidesse, siis terve hulk erinevaid riike – USA, Austraalia, Ungari, Austria jne – on teatanud, et nemad ei kavatse sellele allkirja anda, sest kokkulepe on vastuolus nende riiklike huvidega ning riivab nende suveräänsust,” selgitas ta.

“Kas Eesti kavatseb sellele alla kirjutada, teades neid negatiivseid tagajärgi? Ja kui kirjutab, siis kuidas te seletate sellist otsest Eesti huvide ja suveräänsuse rikkumist?” küsis Henn Põlluaas.

Sven Mikser arvas, et EKRE-poolne käsitlus polevat õige. “Tõsi, Marokos Marrakechis toimub tseremoonia, millel allkirjastatakse tegelikult kaks dokumenti. Üks neist on  globaalne ränderaamistik ja teine on globaalne pagulasraamistik. Ja mõlemad on umbes kahe aasta jooksul pikalt ette valmistatud, läbi arutatud dokumendid. Nii nagu ÜRO Peaassamblee dokumentidega ikka, nii ka globaalne ränderaamistik on õiguslikult mittesiduv ja tagab riikidele täiesti suveräänse õiguse siseriiklike rändepoliitikate kujundamisel ja elluviimisel, samuti ka oma piiride kaitsmisel. Nii te see teie küsimuses toodud eeldus on ebatõene, nii nagu ka nüüd küsimus sellest, millise hinnangu annab see dokument rändele,” väitis ta. “Eesti on selle dokumendi või tegelikult mõlema dokumendi koostamisel olnud ka osaline ja meie president kavatseb ka Marrakechis toimuval tseremoonial osaleda, nii et Eesti, tõepoolest, nõustudes nende lepete eesmärkidega, liitub ka nende lepetega.”

Kogu Mikseri jutust ei maksa uskuda mitte sõnakestki, sest tegu on punasotsiga, kellel on asjast täiesti vasakpoolne arusaam. Nimelt on Ungari ja USA juba kindlalt keeldunud selle leppega ühinemast, pidades seda just siduvaks ja kohustusi tekitavaks, ja rahvuskonservatiividel on alust uskuda rohkem neid riike kui marksistist välisministrit. Seda enam, et ka dokumendi tekst süvendab ohutunnet, mitte ei hajuta seda.

Siiski on välisminister Sven Mikser välja öelnud, et kuigi vasakpoolse valitsuse toel kirjutab globalistist Eesti president Kersti Kaljulaid eelnimetatud leppele alla, on “globaalne ränderaamistik on õiguslikult mittesiduv ja tagab riikidele täiesti suveräänse õiguse siseriiklike rändepoliitikate kujundamisel ja elluviimisel, samuti ka oma piiride kaitsmisel.” Võimule tulles võtab EKRE seda kindlasti arvesse ja ütleb migrantidele kindla EI!

Kommentaarid