Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Välisministri puudumine tekitab segadust

09.09.2016
ilves

Peaminister Taavi Rõivas esitab presidendiks kandideerimisest teatanud välisminister Marina Kaljuranna lahkumisavalduse presidendile niipea kui on olemas uue välisministri kandidaat ja tema sõnul võib selleks kuluda nädal.

“Olles saanud Marina Kaljurannalt veelkordse kinnituse soovist ametist lahkuda, edastan tema avalduse Vabariigi Presidendile niipea, kui uus välisministri kandidaat on olemas,” ütles Rõivas reede õhtul BNS-ile. “Seadus annab selleks küll 30 päeva aega, kuid mõistes Marina soovi kiiresti ametist lahkuda, loodan uue välisministri leida nädalaga.”

President Toomas Hendrik Ilves ütles reede õhtul BNS-ile, et välisministri ametikoha ümber valitseb häiriv ebaselgus ning ta soovib esimesel võimalusel olukorda peaministriga arutada.

„Ma näen siin häirivat ebaselgust,“ ütles Ilves vastuseks BNS-i palvele kommenteerida välisministri ümber toimuvat segadust. „Senine välisminister esitas peaministrile lahkumisavalduse ja ütles, et 9. september on tema viimane tööpäev. Peaminister ütles, et senine välisminister jätkab. Vabariigi presidendina, kes põhiseaduse kohaselt esindab Eestit välissuhtluses, soovin ma teada, kes täidab 10. septembril Euroopa Liitu ja NATO-sse kuuluva Eesti välisministri kohuseid,“ küsis Ilves.

BNS