Valitsus andis heakskiidu osta kuus uut rongi

Eesti,
©Scanpix
Elroni rong

Keskerakonna, EKRE ja Isamaa valitsus andis heakskiidu osta kuus uut rongi, millest neli on hübriid- ja kaks elektrirongi.

Praegu on rongid ülekoormatud ja probleemile pole muud lahendust kui uute soetamine.

Uued hübriidrongid võidakse soetada süsinikdioksiidi (CO2) kvoodi müügist saadava rahaga. Uute hübriidrongidega lisatakse väljumisi Tartu, Narva ja Viljandi suundadele. Uute rongide soetusmaksumus selgub hanke käigus.

Riik plaanib soetada nii diiselmootoriga kui elektri kontaktvõrku ühendatavad hübriidrongid, mille energia- ja hoolduskulud on diiselrongidest madalamad. Elroni juhatuse esimehe Merike Saksi sõnul võiksid uued rongid kõige varasemalt liinile jõuda kahe kuni kolme aasta pärast.

Eestis on rongiga reisijate arv viimase viie aastaga kasvanud enam kui kolmandiku võrra. Reisijate nõudluse kasvuga on suuremate linnade vaheline rongiliiklus enam kui kahekordistunud.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused