Valitsus andis loa kaasata Kaitseliit riigipiiri valvamisse

Eesti,
©Uued Uudised
Kaitseliit on valmis piiri lukustama. Pilt on illustratiivne.

Valitsus andis erakorralisel istungil siseministeeriumile loa kaasata Eesti riigipiiri kontrollimiseks eriolukorra ajal Kaitseliitu.

Ühes ööpäevas võib kaasata kuni 150 kaitseliidu liiget ning Kaitseliitu võib kaasa selle ülesande täitmiseks kuni 30 päevaks, edastas valitsuse pressiesindaja.

Oma nõusoleku selleks on andnud Kaitseliit, kaitseministeerium ja president.

Eesti taastas teisipäevast ajutiselt piirikontrolli ka Euroopa Liidu sisepiiridel, selleks et tõkestada koroonaviiruse laiemat levikut. Piirikontroll on taastatud Eesti ja Läti riigipiiridel ning sadamates ja lennujaamades Eestisse sisenevatele inimestele. Riigipiiri valvamise taaskehtestamise ajal ei ole lubatud riigipiiri ületamine piiripunktide vahelisel alal.

Siseministeeriumil ja tema valitsemisala asutustel ei ole võimalik töö ümberkorraldamisel katta kogu vajadust piirikontrolli- ja valve teostamiseks. Täiendavat mehitatust on vaja, et tõkestada määratud sulgemispunktides läbipääs ja tagada avalik kord läbipääsuks avatud piiripunktides. (BNS)

Kommentaarid

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused