Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valitsus ei saa aru, kui suur on probleem õpetajate palgaga, seega pole soovi seda ka lahendada

07.11.2023
Tühi klassiruum
© Scanpix

Peaminister Kaja Kallasega (Reformierakond) kohtunud haridustöötajate liidu esindaja Reemo Voltri sõnul pole Eesti valitsusel arusaama, kui suur on probleem õpetajate palgaga ja seetõttu pole ka soovi seda lahendada.

Voltri sõnul ütles Kallas kohtumisel, et raha õpetajatele lisapalgatõusuks pole ja et õpetajad saavad niigi järgmisel aastal 1,77 protsenti palgatõusu.

“Kirjeldasime peaministrile olukorda, et oleme suures kriisis ja et õpetamise kvaliteedi langus on kahjulik ka eesti majandusele tervikuna,” sõnas Voltri.

“Kahjuks me lootusrikkalt peaministri juurest ära ei tulnud. Valitsusel eesotsas peaministriga pole arusaama, kui suur probleem on õpetajate palkadega. Seega ei ole valitsusel ka tahtmist seda lahendada,” sõnas Voltri.

Reedel on Tartus haridustöötajate, linnade ja valdade liidu, riikliku lepitaja ja haridusministeeriumi kohtumine õpetajate palgaläbirääkimiste asjus. “Võibolla on valitsus selleks ajaks nõu pidanud ja leidnud palgatõusuks raha. Kui ei, siis jääb Eesti õpetajaskond järelkasvuta,” sõnas Voltri.

Voltri sõnul on haridustöötajate esindajatel küll riigi esindajatega juttu olnud, et õpetajate palk võiks tõusta järgnevatel aastatel, kuid kui riigieelarve strateegiat vaadata, siis on õpetajate palgatõusuks planeeritud null eurot.

Haridustöötajate liit teatas 3. novembril, et kuna valitsus venitab palgaläbirääkimistega ega pole erinevalt õpetajatest pakkunud välja ühtki konkreetset plaani kokkuleppe täitmiseks, toimub 10. novembril üle Eesti õpetajate hoiatusstreik.

Haridusministeerium saatis sel nädalal Eesti haridusasutustele kirja, milles väitis, et reedel toimuv õpetajate hoiatusstreik on ebaseaduslik. Reemo Voltri sõnul sisaldab ministeeriumi kiri valet ja demagoogiat.

 

Allikas: ERR