Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valitsus ei toetanud EKRE makse alandavaid eelnõusid

13.07.2023
Stenbocki maja on Reformierakonna valitsedes saanud justkui kõige halva sümboliks.
© UU

Valitsus ei toetanud tänasel istungil Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni ja tema liikmete poolt algatatud erinevaid maksude muudatusettepanekuid, kokku menetleti 20 opositsioonipartei poolt algatatud eelnõud.

Esmalt algatas EKRE riigikogu fraktsioon eelnõu eesmärgiga kehtestada Eestis tegutsevatele pankadele ajutiselt kõrgem maksukohustus kasumilt, mis on tekkinud intressimäärade järsu tõusu tulemusena, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Lisaks algatasid Riigikogu liikmed Martin Helme ja Rain Epler eelnõu, mille eesmärgiks on vähendada füüsilise isiku ja mitteresidendi tulumaksu määra 20 protsendilt 1,1 protsendile. Martin Helme ja Varro Vooglaid algatasid eelnõu, mille eesmärgiks on vähendada füüsilise isiku ja mitteresidendi tulumaksu määra 20 protsendilt 2,3 protsendile. Arvo Aller ja Rain Epler algatasid eelnõu, mille eesmärgiks on füüsilise isiku ja mitteresidendi tulult makstava tulumaksu määra 20 protsendilt 7,4 protsendile.

Martin Helme algatas eelnõu, mille eesmärgiks on vähendada käibemaksu määra 20 protsendilt 19,2 protsendile. Evelin Poolamets ja Rain Epler algatasid eelnõu, mille eesmärgiks on vähendada mootorivedelgaasi aktsiisimäära 193 eurolt 1000 kilogrammi mootorivedelgaasi kohta 125 eurole 1000 kilogrammi kohta. Martin Helme ja Rain Epler algatasid eelnõu, mille eesmärgiks on vähendada käibemaksu määra 20 protsendilt 19,6 protsendile.

Ühtlasi algatasid Martin Helme ja Mart Helme eelnõu, mille eesmärgiks on vähendada käibemaksu määra 20 protsendilt 19,3 protsendile. Rain Epler ja Varro Vooglaid algatasid omakorda eelnõu, mille eesmärgiks on vähendada käibemaksu määra 20 protsendilt 18,8 protsendile. Martin Helme, Leo Kunnas ja Alar Laneman algatasid eelnõu, mille eesmärgiks on vähendada käibemaksu määra 20 protsendilt 19,4 protsendile.

Arvo Aller ja Ants Frosch algatasid eelnõu, mille eesmärgiks on vähendada füüsilise isiku ja mitteresidendi tulumaksu määra 20 protsendilt 1,4 protsendile. Arvo Aller ja Alar Laneman algataksid eelnõu, mille eesmärgiks on vähendada käibemaksu määra 20 protsendilt 19,1 protsendile. Helle-Moonika Helme ja Arvo Aller algatasid eelnõu, mille eesmärgiks on vähendada füüsilise isiku ja mitteresidendi tulumaksu määra 20 protsendilt 6,9 protsendile.

Ka algatsid Henn Põlluaas, Kert Kingo ja Rain Epler eelnõu, mille eesmärgiks on suurendada töötaja isikliku sõiduauto hüvitise maksuvaba piirmäära. Arvo Aller ja Rene Kokk algatasid eelnõu, mille eesmärgiks on vähendada füüsilise isiku ja mitteresidendi tulumaksu määra 20 protsendilt 2,1 protsendile.

Leo Kunnas, Alar Laneman ja Anti Poolamets algatasid eelnõu, mille eesmärgiks on vähendada käibemaksu määra 20 protsendilt 18,6 protsendile. Henn Põlluaas, Ants Frosch, Kert Kingo ja Rain Epler algatasid eelnõu, mille eesmärgiks on vähendada juriidilise isiku tulumaksu määra. Helle-Moonika Helme, Evelin Poolamets, Martin Helme ja Anti Poolamets algatasid eelnõu, mille eesmärgiks on suurendada kohaliku omavalitsuse üksuste eelarvesse ülekantava tulumaksu suurust.

Henn Põlluaas, Ants Frosch ja Leo Kunnas algatasid eelnõu, mille eesmärgiks on vähendada juriidilise isiku tulumaksu määra. Veel algatasid Arvo Aller, Rene Kokk ja Anti Poolamets eelnõu, mille eesmärgiks on langetada põlevkivikütteõli aktsiisimäära 330 eurole 1000 kilogrammi põlevkivikütteõli kohta.

Rahandusminister Mart Võrklaev tegi valitsusele ettepaneku eelnõusid mitte toetada. Valitsus toetas neljapäevasel istungil rahandusministri seisukohta ja lükkas kõik 20 eelnõud tagasi.

 

Allikas: BNS