Valitsus jagab enne valimisi eelarvesse peidetuna poliiteurosid

Eesti,
- Updated
Stenbocki maja Toompeal
©Uued Uudised
Sellest majast juhitav koroonavõitlus vajab põhjalikku ja kriitilist analüüsi Pilt on illustratiivne.

2018. aastal jagasid võimul olnud Keskerakond, Isamaa ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond laiali ligi 30 miljonit eurot valimiste-eelset nn katuseraha. Sama teed on enne valimisi läinud ka praegune Reformierakonna ja Keskerakonna valitsus.

Eesti Päevaleht kirjutab, et vahe on selles, et kui 2018. aastal oli riigieelarve seletuskirjas pikk tabel pealkirjaga „Ülevaade täiendavatest vahenditest valitsemisalade lõikes” ning sealt leidis kümnete ridade kaupa paarikümne tuhande kuni mõnesaja tuhande euroseid eraldisi, mis läksid ühendustele, liitudele, sihtkapitalidele ja MTÜ-dele, siis nüüd on eraldised peidetumal kujul. Välja on need kirjutatud eelarve lisas, kuid opositsioon kahtlustab, et summad on peidetud ka projektide alla, mida on keeruline üles leida.

„Mingit katuseraha pole. Need on regionaalsed prioriteedid ja sotsiaalsed suunad,” keerutab Riigikogu keskfraktsiooni esimees Jaanus Karilaid (Keskerakond). Ta palub eraldisi mitte nimetada valitsuse suureks katuserahaks. „Nimetagem seda poliitilise suunaga rahaks või poliitilisteks investeeringuteks.”

Poliitilise katuseraha nimetus ei meeldi sugugi ka reformierakondlasest rahandusministrile Keit Pentus-Rosimannusele. Ministri sõnutsi sisaldab riigieelarve kindlasti ka valitsuse poliitilisi valikuid ja ta toob näited palgatõusudest, teaduse ja vaimse tervise programmi suuremast rahastamisest ja muust seesugusest. „Kes tahab neid poliitilisi valikuid kuidagi sildistada, siis jäägu see sildistaja südametunnistusele,” vastab rahandusminister Eesti Päevalehe päringule.

Kui EKRE oli valitsuses, siis oli Reformierakond nn katuserahade ehk regionaalse arengu toetusi vastu, aga nüüd, eriti enne valimisi, jagab raha mõnuga.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused