Valitsus kehtestas sanktsiooni seoses Hezbollah’ terroriaktidega

Rubriik Eesti On
©Scanpix
Hezbollah liider Sayyed Hassan Nasrallah.

Valitsus otsustas neljapäeval välisministri ettepanekul kehtestada rahvusvahelise sanktsiooni seaduse alusel sanktsiooni seoses Hezbollah’ terroriaktidega.

“Hezbollah kujutab rahvusvahelisele julgeolekule – ja seeläbi ka Eesti julgeolekule – arvestatavat ohtu. Sanktsiooni kehtestamisega toetame Ameerika Ühendriikide, Ühendkuningriigi, Hollandi, Saksamaa, Leedu, Läti ja meie teiste partnerite lähenemisviisi, et Hezbollah kasutab terroristlike vahendeid ja on julgeolekuohuks paljudele riikidele,” ütles välisminister Urmas Reinsalu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sissesõidukeeld Eestisse kehtestatakse Hezbollah’ liikmetele, kelle kohta on andmeid või on põhjendatud alust arvata, et nende tegevus toetab terrorismi ja nad ohustavad seetõttu rahvusvahelist või Eesti julgeolekut. Terrorismi toetav tegevus hõlmab terroriaktide toimepanemist, selle üritamist, neis osalemist või nende toimepanekule kaasa aitamist.

Konkreetsed isikud, kelle suhtes sanktsioon kohaldub, määratakse välisministri käskkirjaga pärast valitsuse määruse jõustumist. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused