Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valitsus põgenes EKRE rändeleppe vastase piketi eest Õpetajate Majja

-
15.11.2018
Pikett Stenbocki maja ees ÜRO rändeleppe vastu.
© UU

Neljapäeval kogunes Stenbocki maja ette arvukalt piketeerijaid, kes protestisid Marrakechi leppe allkirjastamise vastu Eesti presidendi poolt detsembris, kuid valitsus kogunes hoopis Raekoja platsi äärde Õpetajate Majja.

Piketi korraldas EKRE seetõttu, et valitsuse istungil peaks arutluse alla tulema Eesti valitsuse seisukoht rändeleppe allkirjastamise suhtes, ja miitinguga taheti näidata oma meelsust. Paraku oli valitsus vahepeal otsustanud istungi mujal pidada.

Valitsuse kodulehele ilmus kolmapäeval 14. novembril kell 16.34 järgmine info: “Neljapäeval, 15. novembril koguneb Vabariigi Valitsus istungile Õpetajate Majja (Raekoja plats 14, Tallinn), kus sada aastat tagasi alustas tööd Eesti Ajutine Valitsus.”

Info EKRE piketi kohta oli sotsiaalmeedias juba mitu päeva üleval, kolmapäeva hommikupoolikul läks välja pressiteade, EKRE taotlus koosolekuks “Pikett valitsuse rändekava vastu” aga registreeriti Põhja Prefektuuris teisipäeval 13. novembril kell 13.28 – seega teadis valitsus kindlasti piketist juba ammu.

Mis aga puutub Ajutise Valitsuse saja aasta tagusesse tööalustamisse, siis Vikipeedia ütleb: “11. november 1918 alustas Tallinnas tööd Eesti Ajutine Valitsus, mille esimesele istungile kogunes valitsus koosseisus Jaan Poska, Ferdinand Peterson, Jaan Raamot ja Juhan Kukk.” Asukohana on kirjas: “Vanaturu kael Gutkini maja (11.11.1918); Jaan Raamoti krt Suur-Roosikrantsi tn Raekoja plats (Suur-Turg) 14 (15.11.1918–12.1918) ja Toompea loss (12.1918–).

Järelikult alustas Ajutine Valitsus tööd neli päeva varem ja teises kohas, praeguse Õpetajate maja ruumides toimus juba teine koosolemine, ja seda tõesti neljapäeval sada aastat tagasi.

Ega asi olegi ajaloo daatumites või kohtades, kus ajalooline Eesti Ajutine Valitsus tööd alustas. Asi on hoopis selles, et ÜRO rändeleppe tagasilükkamine on Eesti rahvale ülioluline, valitsus on selles küsimuses kõvasti hämanud, infot varjanud ja allkirjastamist võimalikult salaja ära teha püüdnud.

Kui see kõik välja tuli ja valitsusele ebameeldivusi põhjustas, siis katsus valitsus süsi kiiresti pea kohalt minema pühkida ja kui piketeerijad tulid oma seisukohti väljendama, hiilis valitsus teise kohta, et mitte nendega silm silma vastu seista. Või nagu ütles EKRE Riigikogu fraktsiooni nõunik Urmas Espenberg: “Valitsus põgenes nagu kunagi Venemaal põgenes Ajutise Valitsuse juht Kerenski naisteriietes Talvepaleest!”