Valitsus seisab rahvusülikoolide kaitsel, kuid kõrgkoolid vigurdavad välistalentide jutuga

Eesti,
©Uued Uudised
Tartu Ülikool

Et vähendada meie kõrgkoolide rolli migratsioonipumplana ning säilitada rahvusülikoole Eestis, plaanib valitsus alates järgmisest õppeaastast muuta kõigi kolmandate riikide üliõpilaste jaoks täieulatusliku õppetasu kohustuslikuks, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Tartu Ülikoolis õpib tänavu tasuta õppekohtadel 162 välistudengit, Tallinna Tehnikaülikool katab õppemaksu stipendiumiga 163 üliõpilasel. Uue seadusega peaksid kolmandate riikide tudengid oma õpingud aga Eestis ise kinni maksma, keskmiselt 1500 eurot semestris.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ülikoolid kardavad, et kohustuslik õppemaks peletaks talendikaid tudengeid Eestist eemale.

Postimehe arvamustoimetuse juhataja, ülikooli õppejõud Martin Ehala pidas ülikoolide juttu talentidest vigurdamiseks. Ta kirjutas, et valitsuse plaanitav samm teeb vähemalt osaliselt lõpu JOKK-skeemile, mida ülikoolid on mitu head aastat kasutanud, kantides riigieelarvest eestikeelsele tasuta kõrgharidusele eraldatud raha võõrkeelsete õppekavade eelisarendamiseks.

Kõrgharidusseaduse muutmine on osa siseministeeriumi kobareelnõust.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused