Valitsus tahab eraalgatuslikult Estonia huku uurimiselt tekki tagasi enda peale tõmmata

Eesti,
- Updated
©Scanpix
28. september on päev, mil Estonia tõuseb kindlasti meeltesse. Pilt on illustratiivne.

Peaminister Kaja Kallase väide, et Eesti on võtnud Estonia õnnetuse uurimist väga tõsiselt, muutub üsna nutuseks, kui arvestada, et see avaldus järgnes uurimise eraalgatusele.

Septembri teises pooles asub Estonia hauapaiga poole teele erasektori rahastatud uurimismeeskond. Sihtasutus Mare Liberum kavatseb uurimisprojekti käigus teha allveeuuringuid laevavraki uurimiseks merepõhjas ning küsitleda uuesti osasid katastroofist pääsenud inimesi. Pärast tõendite kogumist viiakse läbi kogu materjali terviklik teaduslik analüüs. Lisaks on valminud 3D mudel Estonia vöörivisiirist, mille vigastusi on nüüd võimalik distantsilt uurida, kirjutab BNS.

Kallas ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et Eesti on võtnud Estonia õnnetuse uurimist väga tõsiselt, otsuse uut uurimist alustada langetas eelmine valitsus ning ametisolev valitsus eraldas uurimise jaoks kolm miljonit eurot. Sama suure summa eraldas Rootsi.

Otsuse uut uurimist alustada tegi tõesti eelmine valitsus EKRE aktiivsel algatusel, kuid pärast PortoRollo valitsuse võimulepääsu on see suundunud tavapärastesse rööbastesse ehk siis tehakse nägu, nagu uuritaks, kuigi tegelikke põhjusi ei soovitagi teada saada. Ka Kallas ütleb: “Ma ei ole kindel, et ükski uurimine annab lõpliku vastuse, et mis seal 1994. aastal ikkagi juhtus.”

Kaja Kallase jutt on suunatud sellele, et näidata, nagu teeks tema valitsus ka midagi, kuigi Estonial hukkunute omaksed on ametlikest uurimistest juba sedavõrd tüdinud ja lootuse kaotanud, et selgusele üritatakse jõuda eraalgatuse korras.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused