Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valitsus toob probleeme juurde – kodakondsuse saavad erandina kolm korduvalt karistatud inimest

04.03.2021
Siseministeerium
© Siseministeerium

Uue siseministri töötamise alguskuud on eriti kummalised – Eesti kodakondsust jagatakse retsidiivsetele kuritegeliku taustaga inimestele.

Valitsus arutab neljapäevasel istungil siseministeeriumi ettepanekut anda erandina Eesti kodakondsus kokku kolmele varem korduvalt karistatud taotlejale.

Ühte neist on Venemaal kolmel korral kriminaalkorras karistatud, kuid karistatus on kustunud; teist on kriminaal- ja väärteokorras karistatud, kuid karistatus on kustunud ja kolmandat on kahel korral kriminaalkorras karistatud, kuid karistatus on kustunud -seega üsna retsidiivne seltskond.

Eesti kodakondsus on viimse võimaluseni devalveeritud, kui seda saavad ka inimesed, kes on korduvalt näidanud, et ei hooli seadustest. Pole ju välistatud, et nad korraldavad uusi kuritegusid, nüüd juba kodanikena.

Kui Soomes oli telesaates jutuks sisserändajate kuritegevus, väitis üks liberaal, et ka soomlased teevad kuritegusid. Selle peale vastas Põlissoomlaste liider Jussi Halla-aho: “See ei tähenda, et me peaksime välismaalt lisa tooma!”