Valitsus vaidleb, inimesed vaesuvad, kütusemüüjad teevad, mida ise tahavad

Eesti,
- Updated
©UU
Eesti rahvas toetab Kaja kallast ega soovi kütusehindade langemist alla kahe euro.

ERR-i veebisaates “Otse uudistemajas” ütles majandusminister Taavi Aas (Keskerakond), et valitsuse otsustega saaks maksudega autokütuse liitri hinda alla tuua kuni poole euro võrra.

Alles paar päeva tagasi rääkisid aga Reformierakonna ministrid, et aktsiisi langetamine ei too lõpphinnas mingit nähtavat tulemust. Nimelt ütles rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus, et kütuseaktsiisi langetamise mõju oleks kütusehindadele väike ja pigem mõjuks negatiivselt riigieelarvele.

Peaminister Kaja Kallas keerutas täna Riigikogu infotunnis EKRE saadiku Siim Pohlakule vastates oma tavalises “headuses”, alustades ka sellele küsimusele vastates tõdemsuega, et 24. veebruaril algas sõda. Sellele järgnes kiidulaul, kui heas olukorras meie majandus enne seda oli, aga selle eest on rasked ajad meil veel ees. Aktsiiside langetamise vastuseni ei jõudnudki.

Taavi Aas tema kõrval oli samal ajal vait ja tuhlas oma tefonis.

Nädalapäevad tagasi tõusis bensiin 95 hind Eesti tanklates esmakordselt üle kahe euro. Valitsuskoalitsioonis käivad aga endiselt vaidlused, kas praeguses olukorras peaks langetama kütuseaktsiisi.

Paljud riigid on seda juba teinud või tegemas.

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused