Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valitsuse ametissenimetamise rituaalil rikkus tseremooniameistrite tuju ebamugav vahejuhtum

-
26.01.2021
Minister Andres Sutist on saanud massimigratsiooni hääletoru.
© Uued Uudised

President Kersti Kaljulaid üritas uue valitsuse ametisse nimetamisest korraldada ülimalt sümboolse rituaali, kuid selle rikkus ära üks väike vahejuhtum, mis röövis niinimetatud päikesetõusu kujundilt kogu tähelepanu.

Valitsuseliikmed olid hommikutunnil end Kadrioru lossi ette üles rivistunud ja kui president just sai kõnega alustada, tekkis temast paremal käel rivis ühtäkki mingi segadus. President püüdis kõnet jätkata, kuid katkestas selle, kui nägi, et Kaja Kallase kõrval seisnud tulevane IT- ja väliskaubanduse minister Andres Sutt jala pealt kokku vajus ja Kalle Laanet, Anneli Ott ning Liina Kersna teda püsti üritasid hoida.

„Aidake teda,“ ütles hetkeks kõne katkestanud Kaljulaid kumedalt oma personalile, tehes seda pilgu ja häälega, millest kumas üheaegselt viha ja solvumine asjade sellise käigu üle. “Loodame, et temaga saab kõik korda,“ lisas ta hapult ning jätkas kõnet nagu poleks midagi juhtunud. Tema lähedal seisnud Kaja Kallas vaatas esmalt Kaljulaidile abiotsivalt otsa ja seejärel peitis pilgu punase kübara varju ning silmitses ebamugavustunnet varjata püüdes oma saapaninasid.

Sutt võeti mitme mehe vahel sülle ning viidi presidendilossi, kus ta mõne hetke pärast juba jalad alla võttis ning tutvustamise ajaks taas rivis oli, keeldudes ka talle pakutud toolist.

Hiljem selgitas ta, et minestamise võis põhjustada madal veresuhkru tase ning temaga on kõik korras. Minestamist ei pidanud millekski eriliseks ka meedias sõna saanud meedikud.

Kokkuvõttes: president tahtis korraldada sümboolse rituaali ja selle ta ka sai, sest avalikkus vaid sellest terve päeva rääkiski, kuid vastupidiselt plaanitule enamasti kui halvast endest.

„Valitsus juba laguneb.“, „Kukkumine on sellesse nukuvalitsusse sisse programmeeritud“, „President minestas ametisse uue valitsuse“, „Infantiilsevõitu tseremooniameistri pännis nägu ja kontrollimatu vihahoog olid suure fopaa tasuta lisad“, on vaid mõned kommentaarid juhtunule, mis Kallase ja Kaljulaidi hoolikalt ettevalmistatud rituaali häirisid ja koos sellega nende tuju rikkusid.

Lisaks kõigele ei olnud terve päeva ka päikest näha.