Valitsuserakonnad ei kavatse võimust loobuda, vaid suruvad küüned veelgi sügavamale

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Jüri Ratas otsustas siiski hädiselt koperdava Kaja Kallasega edasi tantsida. Pilt on illustratiivne.

Kui nädala lõpupoole liikusid jutud võimalikust valitsuse lagunemisest, sest Reformi- ja Keskerakond ei tundunud kriisimeetmete osas ühist keelt leidvat, siis laupäeva õhtul selgus, et Jüri Ratase poliitiline puudlisaba oli taas reformarite ees liputama hakanud.

Valitsusliitu kuuluvad Reformierakond ja Keskerakond hakkavad esmaspäeval leevendust otsima kõrgetele energiahindadele, kirjutab ERR.

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid ütles reedel, et kui koalitsioon energia toetusmeetmetes kokkuleppele ei jõua, on oht valitsuskriisiks. Paraku on Karilaid varemgi tühje sõnu teinud ja KE on võimu nimel kõigeks, ka enesealanduseks valmis, rääkimata energiahindade alandamist ootava rahva reetmisest.

Politoloog Martin Mölder ütles, et tõenäoliselt jõuab koalitsioon mingi ühise lahenduseni, kuigi hea näitaja pole see, kui võimuliidu erakonnad hakkavad omavahel läbi meedia ning teravas toonis suhtlema. Samas ei pea ta koalitsiooni lagunemist reaalseks.

“Reformierakond ennast valitsusest taandada ei saa. Reformierakond oma juhti praegu vahetada ei saa. Keskerakond võiks end valitsusest taandada, aga ma arvan, et see kriis praegu ei ole nii sügav, et neil oleks mõistlik seda teha,” arvab Mölder.

Samas aga pole ka mingit alust arvata, et see valitsus teeb midagi põhjapanevat, mis alandaks näiteks elektrihindu – pigem tegeletakse kosmeetiliselt kompenseerimisega, see aga tähendab, et kriis jätkub. Kaja Kallase valitsuselt pole lihtsalt midagi mõistlikku oodata, sest liberaalid ei õpi oma läbikukkumistest.

Reedeses intervjuus ERR-ile pani Kaja Kallas järjekordse “pirni”: ta teatas, et ootab pikisilmi kriisi lõppu, et saaks valitsema hakata. Seega – Reformierakonna arvates kriiside ajal riiki ei valitseta, vaid vegeteeritakse paremate aegade ootuses.

UU

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused