Vallandatud kaitseväelane: soovime, et kaitsevägi ja vaktsineerimise pooldajad aktsepteeriksid meie õigust olla erinev

Eesti,
©UU
Kaitseväe kolonn

Kevadel oli kolonelleitnant Rainer Pihlakas esimeste seas, kes end koroonavaktsineerimise nimekirja pani. Aga süst jäi tegemata. Nüüd on ta üks neist, kes kaitseväe kohtusse kaebab, sest sai vaktsineerimisest keeldumise tõttu sule sappa, kirjutab Eesti Ekspress.

Rainer Pihlakas (54) sattus kaitseväkke pärast 1998. aasta börsikrahhi, mil ta jäi tööta. Personalijuhtimise eriala lõpetas ta – nii baka kui ka magistri – cum laude.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Missioonidel on Pihlakas käinud Süürias, Kosovos ja Afganistanis. 20. oktoobril lõppes Pihlaka 19 aastat, 9 kuud ja 18 päeva kestnud karjäär Kaitseväes, kuna ta polnud nõus end SARS-CoV-2 vastu vaktsineerima. Vallandamisotsuse on ta koos saatusekaaslastega kohtusse kaevanud.

„Vaktsiinide kiire ilmumine tekitas esialgu umbusku. Selgitused, et vaktsiinid loodi varasemate vaktsiinide n-ö põhjale, tundusid loogilised. Esialgse info põhjal oli vaktsineerimine selgelt parem alternatiiv koroona läbipõdemisele. Varakevadel panin ühena esimestest ennast vaktsiinisoovijana kirja. Minu väeosa jaoks kevadel vaktsiini ei jätkunud. Esimene võimalus tekkis mais, kui koroona teine laine oli langustrendis. Sel ajal oli juba uudiseid, et vaktsiiniga tekitatud immuunsus on suhteliselt lühiajaline – otsustasin lükata vaktsineerimise edasi sügise algusesse, et oodatavaks kolmandaks laineks õigel ajal valmis olla. Sügiseks aga oli teada, et paljud vaktsineeritud ikkagi nakatuvad ja ka haigestuvad,“ rääkis kolm aastat ka arstiks õppinud mees.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused