Vandeadvokaat Indrek Teder ei mõista: “Kas tõesti tahab president pimedat ja abitut kaitseväge”

Eesti,
©UU

Vandeadvokaat Indrek Teder, kes töötas aastatel 2008-2015 õiguskantslerina küsib oma äsjaavaldatud arvamusloos, kas tõesti tahab president pimedat ja abitut kaitseväge. „See oli esimene mõte, kui lugesin presidendi taotlust Riigikohtule tunnistada Riigikogus 29.05.2019 vastu võetud “Kaitseväe korralduse seaduse muutmise seadus” Eesti Vabariigi põhiseadusega vastuolus olevaks,“ kirjutab Teder.

Ta lisas, et taotlust lugedes tõusetus küsimus – kus on konkreetses normis põhiseaduse rikkumine?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Teder: „Taotlus tugineb eeldusel, justkui tohiks kaitsevägi toimida ja tegutseda ainult sõjaseisukorras. Paraku saab sõjaseisukorras tegutseda ainult siis, kui eelnevalt – ehk siis rahu ajal, ollakse selleks teinud vajalikku ettevalmistustööd, kui kaitsevägi on olemas ja kui, lihtsalt öeldes, on hoitud asju korras, kaitseväkke ja selle toimimisse piisavalt panustatud. See tähendab ka, et kaitseväel on vajalik informatsioon olemas.“

Tederile jääb taotlusest mulje, et kaitsevägi ei tohiks rahu ajal reaalselt toimida ja ainult sõjaseisukorras ilmuks see eikusagilt nagu suur messias, kes kõik automaatselt ära teeb.

„Kaitseväe poolt teabe kogumine ei riiva põhiõigusi, vaid kaitseb Eesti Vabariiki – kaitseb põhiõigusi. See on põhiseadusega kooskõlas, mul on hea meel, et samal seisukohal on ka õiguskantsler Ülle Madise,“ kirjutas Teder.

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused