Vandeadvokaat Paul Keres: Põhiseaduse § 27 sätestab rahva püsimist ja kestmist, seega on alusväärtuseks mehe ja naise abielu

Rubriik Eesti On
Põhiseaduse järgi on Eesti riigi eesmärgiks eesti rahva kestmine ja seda saab tagada ainult mehe ja naise abielu.

Viimasena valitsuserakondade poolt kokku lepitud võimaliku abielu rahvahääletuse küsimus “Kas abielu peaks jääma Eestis mehe ja naise vaheliseks liiduks?” on vandeadvokaat Paul Kerese ja ühiskonnateadlase Aro Velmeti sõnul selge ja vastatav, vahendab ERR.

Paul Kerese sõnul on perekond on sätestatud põhiseaduses ühiskonna alusena. “Paragrahv 27 nimetab perekonda rahva kasvamise alusena. Selle tunnuse põhjal on perekond traditsiooniline heteroseksuaalne perekond,” ütles Keres.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Keres märkis, et kuna tegemist on alusväärtusega, siis peaks seda saama selguse loomiseks rahva käest küsida.

“Seda referendumit on vaja, kuna on tegemist on alusküsimusega ja on selge, et meil on eriarvamused selle osas. Referendum annaks selguse,” ütles Keres. “Küsitlust ei ole mõtet teha. Peaks tegema hääletuse vormis, mis tooks kaasa õigusliku siduvuse.”

Põhiseadus, § 27. Perekond rahva püsimise ja kasvamise ning ühiskonna alusena on riigi kaitse all.

Põhiseaduse preambul: …mis peab tagama eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade…

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused